Nasz poradnik: 50 sposobów na udaną podróż

Autor tekstu: , Data publikacji:

41 Nie żałuj napiwków. Standardy dotyczące napiwków różnią się w zależności od kraju. Na ogół lepiej zostawić napiwek niż tego nie zrobić. Zawsze wynagradzaj w ten sposób osoby, dzięki którym twoja podróż jest łatwiejsza i przyjemniejsza.

42 Uśmiechaj się. Ten prosty wyraz twarzy ma ogromną moc. Uśmiech wyzwala w innych ludziach pozytywne uczucia i po prostu ułatwia życie.

43 Rozmawiaj z rodziną. Zarezerwuj czas na rozmowy z bliskimi przez telefon lub na Skype. Oni mniej będą się martwić o ciebie, a ty nie będziesz czuł się samotny.

44 Wysyłaj pocztówki. Wysyłanie tradycyjnej kartki pocztowej wydaje się staromodne. Jednak starsi krewni ucieszą się z pocztówki, wysłanej z dalekiego kraju, do którego oni nigdy się nie wybiorą.

45 Zaryzykuj przygodę kulinarną. Bądź otwarty na nowości. Spróbuj wina, którego jeszcze nie piłeś, zamów potrawę, której nazwa brzmi wyjątkowo egzotycznie, kup jedzenie od ulicznego sprzedawcy, napij się lokalnego alkoholu i jedz wszystko, co ci zaproponują gospodarze.

Suedtiroler Produkte

46 Rozmawiaj z nieznajomymi. Porozmawiaj z taksówkarzem lub kelnerem, niech ci doradzą, co warto zobaczyć w okolicy. Ludzie lubią rozmawiać, szczególnie wtedy, gdy czują, że docenia się ich opinię.

47 Nie siadaj za kółkiem. Prowadzenie pojazdu w miejscu, w którym jesteś po raz pierwszy, może być stresująca. Lepiej zdać się na transport publiczny.

48 Korzystaj z usługi szofera na żądanie. Zainstaluj darmową aplikację Uber (na iPhone i telefony z systemem Android, uber.com), dzięki której po naciśnięciu przycisku, szofer limuzyny zlokalizuje cię za pomocą GPS-a. Aplikacja obsługuje karty kredytowe, więc nie będziesz musiał płacić gotówką. System ten działa już w ponad 20 miastach Europy i USA.

49 Zostań w domu. Jeśli zbliżająca się podróż wywołuje negatywne emocje, zastanów się czy naprawdę musisz jechać.

50 Podziel się wiedzą. Fora internetowe, takie jak businesstraveller.com/discussion i strony z recenzjami (np. seatplans.com), to idealne miejsca, w których można podzielić się doświadczeniem.

 

Dzięki podróżom stajemy się skarbnicą informacji na temat miast, które odwiedziliśmy, hoteli w których nocowaliśmy i linii lotniczych. Dzielmy się tą wiedzą i sami korzystajmy

z doświadczeń innych.