Kto się nudzi w podróży?!

Autor tekstu: , Data publikacji:

Microsoft Surface. Tablet czy już laptop?

Cena: od 1899 zł; microsoft.com/surface

Do Surface można dokupić klawiaturę, dzięki której sprzęt upodabnia się do laptopa, a składana podpórka (w zestawie) jest wyjątkowo użyteczna podczas oglądania filmów. Multimedia można kupić przez sklep Xbox Video Store, w podobnych cenach jak na iTunes, choć wybór jest niezbyt duży. Sprzęt waży 680 gramów i ma ekran o przekątnej 10,6 cala, port USB i gniazdo na karty pamięci micro SD. Warto rozważyć jego zakup jeśli zwykły tablet nam nie wystarcza, choć z drugiej strony, sprzęt chcący być wszystkim, bywa… niewypałem.

Microsoft Surface

 

Google Nexus 7. Dobra jakość, dobra cena

Cena: ok. 850 zł; google.co.uk/nexus

To bez wątpienia najlepszy tablet z systemem Android. Model z 16 GB pamięci możemy kupić za około 850 złotych. Za tę niewygórowaną cenę otrzymujemy sprzęt wyjątkowo dobrej jakości, z szybkim procesorem i siedmiocalowym ekranem o wysokiej rozdzielczości wykonanym z tego samego rodzaju szkła, co produkty Apple. Nexus 7 waży 340 gramów. Niestety w sieci nie znajdziemy zbyt wiele przydatnych aplikacji na Androida, a zakup multimediów przez serwis Google Play jest bardziej skomplikowany niż w przypadku Kindle Fire.

Nexus 7

Sony PlayStation Vita. Dwa w jednym

Cena: ok. 900 zł; uk.playstation.com

Chociaż PS Vita to przede wszystkim przenośna konsola do gier, urządzenie to również doskonale sprawdza się jako odtwarzacz różnego rodzaju multimediów. Pięciocalowy ekran o wysokiej rozdzielczości stworzono zapewne głównie z myślą o fanach gier, ale filmy ściągnięte na konsolę przez serwis Playstation Network (można je wypożyczyć lub kupić) wyglądają na nim równie dobrze. Konsola ma także odtwarzacz muzyki oraz sporo innych przydatnych aplikacji, takich jak choćby prosta przeglądarka internetowa. Atrakcyjna cena PlayStation Vita sprawia, iż jest to szczególnie ciekawa propozycja dla osób, które lubią bardziej urozmaiconą rozrywkę od tego, co oferują typowe tablety.

PS Vita