Hotel Radisson Palais Blu-Wiedeń

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wyposażenie pokoi

W hotelu znajduje się 247 stylowych pokoi. Dominuje w nich ciepła kolorystyka, część utrzymana jest w barwach kremowo-bordowo- ciemnozielonych, zaś część w tonacjach brązowych. Mają solidne drewniane meble, a krzesła i fotele są „powyginane” w charakterystyczny dla XIX wieku sposób. Pokoje są klimatyzowane, mają podgrzewaną podłogę w łazienkach, sejf, TV satelitarną, darmowy minibar, telefon z sekretarką i faksem, a także prasowalnicę. Hotel oferuje specjalne pokoje alergikom, a także osobom niepełnosprawnym. Połączenie z Internetem jest darmowe.

Najwięcej, bo 181, znajduje się w hotelu pokoi typu Classic. Mierzą one 20 – 30 m2 i zapewniają wszelkie wygody podróżującym biznesmenom, z wygodnym miejscem do pracy włącznie. Pokoje typu Royal Club oraz droższe uprawniają gościa do wyższego standardu obsługi (serwis zawiera dostęp do Royal Club Lounge, szlafrok i kapcie, możliwość korzystania ze wszystkich usług w klubie fitness, codzienną prasę, oddzielne pomieszczenie na drugim piętrze, w którym można spożyć śniadanie, zestaw do parzenia kawy i herbaty, przygotowanie pokoju do spoczynku, a także powitalny drink).

Pokoje Royal Club mierzą do 40 m2. W ofercie hotelu znajduje się też trzydzieści apartamentów o romantycznie brzmiącej nazwie Maisonette. Nazwa nie jest przypadkowa, bo te dwupoziomowe mieszkania są promowane jako doskonałe miejsce dla nowożeńców lub na pobyty rodzinne. Na dole znajduje się w nich obszerny, komfortowy salon, zaś na piętrze sypialnia i łazienka.

Ale to nie wszystko ze słowem Maisonette w nazwie – w hotelu znajdziemy także cztery Maisonette Apartment Suites, są one również dwupiętrowe, ale mają aneks kuchenny oraz jadalnię, no i są większe, mierzą 50 – 65 m2. Na jeszcze wyższym poziomie oferty wiedeńskiego Radissona widnieją apartamenty, nazwane po prostu Suites – mają one to wszystko, co Maisonette, a dodatkowo większy i odseparowany od innych pomieszczeń salon.

Topowym miejscem, oferowanym gościom, jest w hotelu apartament prezydencki, który mierzy 120 m2 i ma przestrzenną jadalnię, salon oraz sypialnię. Można go poszerzyć do 168 m2, poprzez dołączenie sąsiadującego z nim pokoju Classic.


Radisson Blu Palais Hotel

Ul. Vienna; Parkring 16, A-1010 Wiedeń, Austria.
Tel. +4301515173500

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji