Hotel Radisson Palais Blu-Wiedeń

Autor tekstu: , Data publikacji:

Zaplecze biznesowe

Bliskość lotniska i centralne położenie predestynują wiedeńskiego Radissona do urządzania w nim konferencji i innych spotkań biznesowych. Tym bardziej, że hotel ma sporo pod tym względem do zaoferowania.

Sale konferencyjne zajmują drugie piętro, jest ich aż siedemnaście (z możliwością łączenia), mogą przyjąć od 15 do 500 gości. Wszystkie są wyposażone w klimatyzację, szybkie łącza internetowe, uczestnicy spotkań mają także dostęp do znakomicie wyposażonego centrum biznesowego. Na piętrze biznesowym znajduje się także obszerne foyer, które jest doskonałym miejscem na przerwy kawowe oraz lunche.

Warto dodać, że sale konferencyjne wiedeńskiego Radissona nie odbiegają wystrojem od reszty hotelu i mają zdecydowanie pałacowy wystrój, z freskami i ornamentami włącznie. Wszystkie mają także dostęp do naturalnego światła.

Restauracje i bary

Elegancja hotelu Radisson Blu Palais doskonale wyraża się w wystroju tutejszej restauracji o nazwie Le Siècle – a jest ona i przestronna, i stylowo udekorowana. Wystrojowi dorównuje menu, na które składają się dania kuchni międzynarodowej. Doskonałe są tu przede wszystkim ryby, przyrządzane na wiele sposobów, warto też pokusić się o skorzystanie z karty win, pełnej znakomitych trunków.

Warto dodać, że Le Siècle zdobyła całą masę nagród i wyróżnień. Znajduje się na drugim piętrze hotelu i działa od 06:30 do 10:30, 12:00 – 14:00 oraz od 18:00 do 23:00. Lunche i przekąski można jadać w Palais Cafe.

To doskonałe miejsce na mniej formalne spotkanie, bardzo eleganckie, serwuje się tu sałatki, kanapki, a także napoje zimne i gorące, z wyśmienitą kawą włącznie. To relaksujące miejsce jest wyposażone w komfortowe, tradycyjne meble, przypomina zatem nieco ekskluzywny klub. Wieczór umila gościom pianista.

W ofercie Palais Cafe znajduje się dwudaniowy Speed Lunch – jeśli obsługa nie poda nam go w pół godziny, to możemy go zjeść za darmo. Co ciekawe, to się nigdy nie zdarza. Palais Cafe czynne jest w tych samych godzinach, w których pracuje restauracja główna. Wieczorami warto zajrzeć do Bel Ami Bar (czynne do pierwszej w nocy), gdzie możemy popróbować znakomitych drinków.


Radisson Blu Palais Hotel

Ul. Vienna; Parkring 16, A-1010 Wiedeń, Austria.
Tel. +4301515173500

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji