Tried and Tested: DoubleTree by Hilton

Autor tekstu: , Data publikacji:

To pierwszy DoubleTree by Hilton w regionie Oceanu Indyjskiego i trzeci hotel Hilton Worldwide Seszeli. Dotąd znany jako Allamanda Beach Resort & Spa został poddany gruntownemu rebrandingowi.

Wrażenia
DoubleTree by Hilton Seychelles – Allamanda Resort & Spa to dziś czterogwiazdkowy hotel oddalony od międzynarodowego lotniska Pointe­Larue zaledwie o 20 minut jazdy. Położony jest w jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie, w otoczeniu tropikalnej roślinności.

Pokoje
Hotel oferuje 32 pokoje (24 ma­ją widok na ocean) w trzech kategoriach. Ocean Vie ma 58 m2 powierzchni, nowocześnie urzą­dzony salon, łoże king­size, łazienkę, sejf i stylowo umeblowany balkon. Ocean View Jacuzzi (60 m2) dodatkowo ma jeszcze niezwykłą atrakcję – jacuzzi na balkonie. Najbardziej luksusowy jest 70­metrowy Deluxe Ocean View Jacuzzi – także z jacuzzi na balkonie oraz jeszcze jedną wanną w łazience. Wszystkie pokoje są przestronne, klimatyzowane, mają też otwierane okna, a ożywczy powiew zapewniają wentylatory pod sufitem.

Atrakcje
Mimo, że hotel od oceanu dzieli dosłownie kilkadziesiąt kroków na terenie kompleksu znajduje się także basen, a za nim – w budynku na palach – centrum spa i wellness. Wyjątkowych atrakcji nie brakuje także w bezpośredniej okolicy. Można tu nurkować na rafie koralowej (jest tak blisko, że do wody wchodzi się z plaży) albo wybrać się na pobliski targ. W ogrodzie botanicznym Kot Man­Ya Exotic Garden turyści obejrzą ponad 200 gatunków orchidei albo przeżyją spotkanie z żółwiami i… uroczymi świnkami morskimi. Warto też zajrzeć do galerii sztuki prowadzonych przez miejscowych artystów (np. Colbert Nouricce Studio, Adelaide Studio). Wyspę najwygodniej zwiedzać samochodem, który można wynająć w hotelu za ok. 40 euro za dzień.

Ocena
Wyjątkowe miejsce dla wyjątkowych gości. Standard często przekracza oferowane cztery gwiazdki. Pełne wyżywienie kosztuje 70 euro za osobę. Miłym akcentem są znaczne zniżki dla dzieci, przy czym maluchy do 5 lat mogą przebywać w hotelu bezpłatnie.

KONTAKT

tel. 00 (248) 2599895

e­mail:

sales@allamanda­seychelles.com

www.allamanda­seychelles.com

cena od 320 euro za pokój,

śniadanie wliczone w cenę