Tried & Tested: Hotel Icon w Hong Kongu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Bryła tego niezależnego hotelu, otwartego w maju ubiegłego roku, została zaprojektowana przez Rocco Yima, jego nowoczesne wnętrza zaprojektowało studio CL3 Williama Lima, a pomieszczenia restauracyjne firma Conran and Partners.

WRAŻENIA

W lobby znajduje się 18-metrowy ogród wertykalny oraz kręte schody ozdobione dziełami sztuki współczesnej. Jednakże to, co sprawia, że miejsce to jest wyjątkowe to fakt, że hotel jest również miejscem kształcenia tutejsze Wyższej Szkoły Hotelarsko-Turystycznej, więc wielu pracowników  to studenci. Jeśli jednak ktoś obawia się, że będzie tu częścią jakiegoś dziwnego eksperymentu, to nie ma powodu do obaw.

Studenci są prowadzenie przez doskonale wyszkolony personel, co sprawia, że atmosfera w hotelu jest naprawdę wyjątkowa. Oznacza to także, że interakcja pomiędzy pracownikami jest naturalna i nieudawana, ponieważ obsługa nie zdążyła jeszcze popaść w nawyk sztucznej uprzejmości. Tuż za recepcją znajduje się korytarz, na którego ścianach umieszczono imponujące grafiki autorstwa studentów Politechniki w Hongkongu.

POŁOŻENIE

We wschodniej części dzielnicy Kowloon, dziesięć minut drogi pieszo ze stacji East Tsim Sha Tsui, ale spod hotelu odjeżdżają także busy na stację oraz do Harbour City –  dzielnicy handlowej Hongkongu.

WYPOSAŻENIE POKOI

Hotel posiada 262 pokoje o powierzchni od 36 m2 do 80 m2, w tym 68 pokoi typu club, 26 apartamentów i trzy pokoje typu Prototype , które są wykorzystywane do testowania nowych wzorów i pomysłów dla hotelowej szkoły. Większość pokoi ma widok na Port Wiktorii – wszystkie są eleganckie, mają prosty wystrój i dominują w nich stonowane kolory, które nie kłócą się z widokiem z okien.

Każdy pokój posiada minibarek (z napojami bezalkoholowymi w standardowych pokojach, a także z piwem w pokojach typu Club), stację dokującą do iPoda, bezpłatny przewodowy i bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz telewizor LED. Pokoje mają również dostęp do systemu komputerowego w chmurze, dzięki któremu można drukować dokumenty z laptop, które obsługa dostarcza do naszego pokoju.

W łazienkach znajdują się wanny oraz prysznice z hydromasażem, a oświetlenie nie znajduje się na suficie, ale po bokach lustra (taki zabieg sprawia, że osoby przeglądające się w lustrze mają wrażenie, że wyglądają nieco młodziej). Jeśli nasz pokój nie jest jeszcze gotowy lub jeśli mamy trochę wolnego czasu, warto wpaść do czegoś w rodzaju saloniku Club Lounge, gdzie można wypocząć w wygodnym fotelu i obejrzeć telewizję. Są tam także napoje bezalkoholowe oraz przekąski.

Pokoje typu Club oferują także różne udogodnienia, takie jak darmowe lokalne rozmowy telefoniczne, tańsze usługi pralni chemicznej, oraz kolorowa drukarka w pokoju dostępna na życzenie.   Hotelowy salonik Club Lounge nazywa się Above and Beyond i znajduje się na najwyższym (28) piętrze budynku. Cała powierzchnia jest pomysłowo zaprojektowana – na tym samym piętrze znajduje się także elegancka restauracja, dzięki czemu całe miejsce tętni życiem, również za sprawą licznej obsługi, która jest na każde życzenie gości. Można się tu także zameldować i wymeldować z pokoju, zjeść śniadanie kontynentalne, a wieczorem napić drinka ze smacznymi przekąskami.

BARY I RESTAURACJE

Hotel posiada trzy restauracje – chińską Above and Beyond, the Market na drugim piętrze – specjalizującą się w kuchni azjatyckiej i europejskiej, oraz Green na parterze, która za dnia jest kafejką, a wieczorem staje się barem.

ZAPLECZE KONFERENCYJNE

Sala balowa Silverbox na pierwszym piętrze może pomieścić 480 osób, a sala konferencyjna w podziemiach, którą czasami wykorzystuje się do wykładów, mieści 320 osób.

RELAKS

Spa Angsana na dziewiątym piętrze jest prowadzone przez terapeutów z Banyan Tree Hotels and Resorts i posiada cztery gabinety zabiegowe. Na tym samym piętrze znajduje się podgrzewany otwarty basen oraz siłownia.

OCENA

W czasie mojego pobytu hotel istniał od zaledwie 12 miesięcy, ale wszystko działało jak w zegarku. Hotel Icon jest bliższy hotelom 5-gwiazdkowym, szczególnie pod względem obsługi. Pod tym kątem to jeden z najlepszych hoteli w Hongkongu.

LICZBA POKOI

Hotel posiada 262 pokoje, w większości o metrażu od 36 do 38 m2. 68 z nich to pokoje typu Club. Znajduje się tam także 26 apartamentów i 3 pokoje typu Prototype.

CIEKAWOSTKI

Darmowe wifi oraz przepiękne widoki Port Wiktorii.

CENA

Elastyczna stawka za pobyt w pokoju City View (36) w środku tygodnia zaczyna się od HK$2400 (ok. 150 złotych).

KONTAKT

Hotel Icon, 17 Science Museum Road, Tsim Sha Tsui, East Kowloon; tel +852 3400 1000;

hotel-icon.com