TURKISH AIRLINES na trasie WARSZAWA – STAMBUŁ – BANGKOK

Autor tekstu: , Data publikacji:

LOT

Powitano nas szampanem Gosset Brut Grande Reserve. Po starcie, kiedy zgasła sygnalizacja „zapiąć pasy” trzy stewardesy i szef kuchni, obsługa dedykowana 28 pasażerom Business Class, rozpoczęła podawanie posiłku. Na początek serwowano bajeczne, tureckie meze, czyli niewielkie aromatyczne przystawki, które smakowały wyśmienicie. Z karty można było wybrać także sałatkę z krewetek, nadziewane bakłażany czy pate z wędzonej ryby. Jako danie główne oferowano kotlety jagnięce z czerwoną papryką, grillowany filet z dorady lub ravioli z grzybami. Do tego oczywiście lody, owoce i słodycze na deser.

Potrawy serwuje z wózka, nakładając je na talerz, szef kuchni w charakterystycznym stroju i kucharskiej czapce. Pasażer czuje się po prostu jak w dobrej restauracji.

Karta win zawierała kilkanaście propozycji. Pośród nich białe Chablis Premier Cru Les Beauroys 2007, różowe Sevilen Rose 2009 oraz, wybrane przeze mnie do posiłku, czerwone Chateau Lamothe Pontac Medoc 2009.

System pokładowej rozrywki to prawdziwy kombajn. Ekran obsługuje się bardzo łatwo, wyświetlane są na nim komunikaty dotyczące lotu a także, jeśli ktoś lubi takie obrazki, widok z kamery zamontowanej na podwoziu samolotu. Wkrótce, jak informowały komunikaty, pojawi się w maszynach Turkish Airlines możliwość korzystania z Internetu.

Miałem do wyboru setki filmów z podziałem na gatunki, programów telewizyjnych, audycji muzycznych, płyt i gier. Jeśli ktoś nie musiał poświęcić się pracy, nie sposób było nudzić się na pokładzie. Jako ciekawostkę warto dodać, że pokładowy magazyn TK o nazwie Skylife, można ściągnąć bezpłatnie na iPada.

PRZYLOT

Minęło 8,5 godziny w powietrzu, gdy samolot wylądował. Pomimo nieznacznego opóźnienia startowego w Bangkoku mieliśmy dziesięciominutowy zapas. Warto pamiętać, by w miarę szybko opuścić pokład i udać się do kontroli paszportowej. Przy tych stanowiskach zazwyczaj zbierają się wyjątkowo kolejki i oczekiwanie trwać może nawet pół godziny.

OCENA

Doskonałe i szybkie połączenie na trasie azjatyckiej w nowoczesnej maszynie z dobrą obsługą. Lot via Stambuł skraca czas podróży, nie ma potrzeby wędrowania w przeciwnych kierunkach po Europie. Warto.

KONTAKT

turkishairlines.com

 


Turkish Airlines

Ul. Aleje Jerozolimskie 123A, Warszawa, Polska.