AeroSvit uruchamia sprzedaż biletów na rejsy długodystansowe

Autor tekstu: , Data publikacji:

Zgodnie z programem restrukturyzacji, ukraińskie linie AeroSvit opracowują rozkład lotów na sezon lato 2013 oraz stopniowo rozpoczynają sprzedaż biletów lotniczych na przeloty międzykontynentalne.

AeroSvit otworzyły już sprzedaż miejsc na uruchamiane od kwietnia br. rejsy na trasie Kijów-Nowy Jork-Kijów.

Na przełomie kwietnia i maja br., ukraiński przewoźnik planuje operowanie na tej trasie z początkową częstotliwością czterech rejsów tygodniowo, mając w dalszych planach połączenia codzienne.Po uzyskaniu zatwierdzenia rozkładu lotów, przewoźnik zamierza uruchomić rejsy na trasie Kijów-Pekin-Kijów oraz Kijów-Bangkok-Kijów.

Równocześnie z planami wznowienia lotów długodystansowych, AeroSvit zgodnie z planem restrukturyzacji, będzie koncentrować się na obsłudze rejsów istniejącej siatki połączeń dalekiego zasięgu, oraz przewozie pasażerów na połączeniach średniego zasięgu i krajowych na liniach partnerskich.

W lutym 2013 r. przewoźnik zawiesił swoje operacje na trasach regionalnych i połączeniach średniego zasięgu.W ramach programu restrukturyzacji, AeroSvit dostosowuje wielkość floty do opracowywanego rozkładu lotów.

Przewoźnik zwrócił leasingodawcy jeden z Boeingów 767, najwcześniej wyprodukowany i najdroższy w eksploatacji we flocie AeroSvit.Aktualnie flota ukraińskich linii AeroSvit liczy siedem Boeingów 767. Przewoźnik stopniowo zwraca leasingodawcom samoloty średniego zasięgu B 737.