Emirates wrzucają wyższy bieg – globalne partnerstwo z Formułą 1

Autor tekstu: , Data publikacji:

Emirates oraz Grupa Formuła 1 ogłosiły zawarcie pięcioletniej umowy, ustanawiającej Emirates Globalnym Partnerem Formuły 1 w nadchodzącym sezonie 2013.

Oświadczenie na temat partnerstwa wydali dzisiaj Jego Wysokość Sheikh Ahmed bin Saeed Al-Maktoum, Prezes i Dyrektor Generalny Linii i Grupy Emirates oraz Bernie Ecclestone, Prezes Grupy Formuła 1.

Emirates będą miały zapewnioną silną obecność marki podczas 15 wyścigów z kalendarza Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 2013™ w Europie, Azji, rejonie Australazji oraz Ameryce Północnej i Południowej. Począwszy od Grand Prix™ Malezji (22-24 marca 2013 r.), charakterystyczny branding „Fly Emirates” będzie widoczny na historycznych torach, takich jak Silverstone w Wielkiej Brytanii, Monza we Włoszech czy Interlagos w Sao Paolo w Brazylii.

– To ekscytująca możliwość połączenia w globalnym sojuszu dwóch wiodących światowych marek. Ambicja, najnowocześniejsze standardy technologiczne i globalny zasięg Formuły 1 idą w parze z wizją i ambicjami Emirates, powiedział Sheikh Ahmed i dodał: – Przez wiele lat Emirates były w światowej czołówce sponsorów sportowych. Wraz z globalnym partnerstwem z Grupą Formuły 1 poszerzamy nasze sponsoringowe portfolio, co – jak mamy nadzieję – zostanie docenione przez fanów sportu. Zawarte dziś porozumienie z Grupą Formuły 1 to kontynuacja naszych ostatnich sportowych działań, takich jak ponowne podpisanie wieloletniej umowy sponsorskiej z Arsenal Football Club, objęcie sponsoringu nad Igrzyskami Wspólnoty Narodów 2014 i uzyskanie tytułu Oficjalnej Linii Lotniczej ATP World Tour.

W ramach globalnego partnerstwa z Formułą 1®, logotypy przewoźnika pojawią się na mostach i w otoczeniu linii startu/mety. Emirates będą mogły także w pełni wykorzystać możliwości prezentacji marki, jakie daje słynny Formula One Paddock Club™.

Bernie Ecclestone, Prezes Grupy Formuła 1®, powiedział: – Emirates posiada najwyższej klasy międzynarodową reputację i jest nam bardzo miło powitać tak prestiżową firmę jako globalnego partnera Formuły 1. Możliwość oglądania wyścigów Formuły 1 na żywo na pokładzie samolotu będzie z pewnością czymś wyjątkowym dla klientów Emirates, a obecność marki podczas tak wielu wyścigów będzie bardzo silnym wsparciem ambitnych planów ekspansji tych linii. Priorytety rynkowe naszej Grupy i przewoźnika pokrywają się, dlatego spodziewamy się wielu lat udanej i ważnej współpracy.

Międzynarodowa siatka połączeń Emirates, na którą składa się aż 128 miast na całym świecie, umożliwi fanom wyścigów dotarcie do praktycznie wszystkich lokalizacji, w których odbywać się będą wydarzenia w ramach Formuły 1® w sezonie 2013, rozpoczynając od Kuala Lumpur w dniach 22-24 marca do Sao Paulo (22-24 listopada).