Ambasada w Katarze ostrzega Polaków

Autor tekstu: , Data publikacji:

"Odnotowuje się przypadki niestandardowego zachowywania się obywateli polskich na pokładach samolotów Qatar – Airways" – pisze polska ambasada w Dausze. I ostrzega przed karami finansowymi.

Polska placówka dyplomatyczna opublikowała na swojej stronie internetowej komunikat, w którym przestrzega Polaków korzystających z połączeń liniami Qatar Airways. – W związku z uruchomieniem bezpośredniego połączenia lotniczego Warszawa – Doha, placówka odnotowuje przypadki niestandardowego zachowywania się obywateli polskich na pokładach samolotów Qatar – Airways (palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, złe zachowanie w stosunku do obsługi samolotu), co wrezultacie prowadzi do bardzo przykrych konsekwencji w świetle rygorystycznych przepisów prawa Państwa Kataru – możemy przeczytać na stronie ambasady.

Dyplomaci przypominają, że wyżej wymienione wykroczenia karane są zatrzymaniem na lotnisku, aresztem, rozprawą przed  kolegium ds. wykroczeń i wysokimi karami pieniężnymi do sumy 5 tysięcy złotych oraz wpisaniem na tzw. „czarną listę”, co będzie skutkować zakazem podróżowania liniami Qatar Airways.