Warszawa – Berlin kilka razy dziennie z AirBerlin

Autor tekstu: , Data publikacji:

23 marca zostało zainaugurowane regularne połączenie Warszawa – Berlin niemieckiego przewoźnika AirBerlin.

W otwarciu nowego połączenia na lotnisku Tegel wzięli udział Wolfgang Prock-Schauer, CEO airberlin, Hartmut Mehdorn, Prezes Zarządu spółki Flughafen Berlin Brandenburg GmbH i Dr Jerzy Józef Margański, ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Niemczech.

– Oferując do trzech lotów dziennie jesteśmy przewoźnikiem o największej ofercie lotów pomiędzy Berlinem a Warszawą. Loty te są optymalnie włączone w naszą sieć połączeń. Dzięki temu dostępne są liczne loty łączone w naszej europejskiej i światowej sieci połączeń. Wprowadzenie bezpośrednich lotów do Warszawy jest wynikiem poprawy wydajności naszej sieci połączeń, której strategicznej przebudowy dokonaliśmy w 2013 r. Polska jest przy tym ważnym rynkiem – mówił szef AirBerlin.

– Berlin i Warszawa, Polska i Niemcy zbliżają się do siebie coraz bardziej. Bardzo cieszę się z wprowadzenia nowego połączenia lotniczego na trasie Berlin-Warszawa. Oznacza to dla mnie, że kolejna linia lotnicza rozpoznała potencjał Polski – dodał polski ambasador.

Od poniedziałku do piątku airberlin lata trzy razy dziennie z Warszawy do Berlina. W weekendy, w soboty startują dwa samoloty, natomiast w niedzielę odbywa się jeden lot do Berlina. Od 23 marca 2013 r. airberlin zwiększa też ilośc swoich operacji z Krakowa do Berlina do trzech lotów dziennie.

Dla podróżnych z Polski dostępnych jest do dziewięciu połączeń w Niemczech oraz do 42 miejsc docelowych w europejskiej sieci połączeń, w tym do Düsseldorfu, Wiednia, Göteborga, Sztokholmu, Kopenhagi, Oslo, Barcelony, Madrytu, Malagi, Rzymu i Tel Awiwu. W sieci połączeń międzykontynentalnych do wyboru jest łącznie sześć długodystansowych miejsc docelowych. Szczególnie atrakcyjnym celem dla gości z Polski jest nowe połączenie z Berlina do Chicago, które airberlin także uruchamia 23 marca. Innymi miejscami docelowymi w USA są: Nowy Jork, Miami i Los Angeles. Z partnerem codeshare, Etihad Airways, można polecieć z Abu Dhabi do 26 lotnisk docelowych w Australii, Azji i Afryce.