Apel linii lotniczych Wizzair

Autor tekstu: , Data publikacji:

Niskie ceny biletów Wizz Air oraz jego polska infrastruktura i kadra czynią go idealnym wyborem jako krajowy plan B w celu wsparcia polskiego lotnictwa.

W odpowiedzi na dzisiejsze doniesienia polskich mediów, Wizz Air wezwała polskie władze, aby zrezygnowały z wszelkiego wsparcia dla przynoszących straty wysoko-kosztowych linii lotniczych.

Wizz Air potwierdził, że po 8 latach udanych operacji w Polsce jest praktycznie „polskim” nisko-kosztowym i nisko-taryfowym przewoźnikiem o ugruntowanej pozycji na rynku, aby inwestować w rozwój swojej siatki połączeń. Polskie lotnictwo, turystyka i gospodarka będą nadal się rozwijać, gdy linie lotnicze takie jak Wizz Air będą mogły pracować w środowisku właściwiej konkurencji.

– Wizz Air jest jedyną linią, która zobowiązuje się do dostarczania naprawdę niskich cen za połączenia na swoim strategicznym rynku jakim jest Polska. Jako działająca lokalnie linia lotnicza stworzyliśmy wiele miejsc pracy w naszych 5 polskich bazach. Nasze 32 międzynarodowe trasy dały możliwość podróżowania Polakom, bez ponoszenia wysokich kosztów biletów lotniczych szczególnie w tych dość trudnych czasach. Co więcej, niskie ceny biletów Wizz Air przyciągają biznes i turystów z 14 różnych krajów.

Po zamknięciu 12 marca roku finansowego z rekordowym zyskiem, Wizz Air kontynuuje rozwój swojej polskiej siatki połączeń i oferuje bezkonkurencyjne, niskie ceny, łatwe do znalezienia w systemie rezerwacyjnym i bez żadnych ukrytych opłat. Jeżeli w Polsce zbankrutuje kolejna linia lotnicza to Wizz Air jest naturalnym planem B dla Polski. Jednocześnie chcielibyśmy przypomnieć pasażerom, aby dokonywali rezerwacji mądrze, unikając wysokich cen biletów, dopłat paliwowych i ukrytych opłat rezerwacyjnych, po prostu rezerwujcie na wizzair.com – powiedział Daniel de Carvalho, Corporate Communications Manager w Wizz Air.