Awaryjne lądowanie Wizz Air

Autor tekstu: , Data publikacji:

Airbus A320 należący do linii Wizz Air, awaryjnie lądował w Rzymie. Na pokładzie znajdowało się 165 pasażerów i 7 członków załogi. Nikt nie został ranny.

Maszyna leciała z Bukaresztu na rzymskie lotnisko Ciampino. Podczas podejścia do lądowania okazało się, że lewe koło tylnego podwozia nie chce się wysunąć. Piloci zdecydowali się na awaryjne lądowanie na lotnisku Fiumicino, także znajdującym się w okolocach Rzymu.

Całe zdarzenie miało miejsce dzisiaj o godzinie 8:15. Samolot lądował przy użyciu tylko jednego silnika. Maszyna po wylądowaniu przechyliła się na lewy bok – ten, po którego stronie nie wysunęło się koło.

Ewakuacja przebiegła sprawnie. Pasażerowie opuścili pokład samolotu, przy użyciu trap ewakuacyjnych. Pas startowy, na którym lądował Airbus pozostanie zamknięty, do czasu usunięcia uszkodzonej maszyny. Nikt nie został ranny, jednak z powodu mocnych wrażeń cztery osoby zostały przewiezione do szpitala na obserwacją. 
 
– Airbus A320 (HA-LWM) ma nieco ponad rok, został dostarczony do linii w lutym 2012 roku. Ostatni przegląd samolot przeszedł w maju br. w Lufthansa Technik – informuje portal pasazer.com.