Bankructwo Sky Club. Wniosek o upadłość już w sądzie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Biuro podróży Sky Club, organizujące wyjazdy pod własną marką oraz Triady, złożyło wniosek o niewypłacalności. Mazowiecki urząd marszałkowski pomaga tysiącom Polaków powrócić z ich urlopu do kraju.

W wydanym przez zarząd spółki oświadczeniu możemy przeczytać, że powodem decyzji o złożeniu wniosku o upadłość jest brak środków finansowych na kontynuowanie działalności operacyjnej. Wniosek został złożony w środę w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy. Spółka informuje w nim, że zawiesza działalność touroperatorską i sprzedaż wycieczek, a anulowaniu ulegają wszystkie imprezy turystyczne.

Obecnie za granicą przebywa ok 7 tysięcy turystów z Polski. Zarząd Sky Club przekazał, że o zaistniałej sytuacji poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, który jest dysponentem gwarancji ubezpieczeniowych opiewających na sumę 25 mln zł. Gwarancje dotyczą pokrycia kosztów powrotu turystów do kraju, a także zwrotu pieniędzy za wykupione wycieczki, które nie odbędą się.

Zgodnie z przepisami wszelkich informacji o powrocie turystów do kraju, zwrocie zaliczek oraz zwrocie wartości świadczeń niezrealizowanych udzielać będzie Urząd Marszałka Woj. Mazowieckiego. Zarząd Sky Club obiecał, że przekaże do Urzędu wszelkie niezbędne informacje dotyczące turystów przebywających za granicą na wycieczkach zorganizowanych przez Sky Club.