British Airways zmodernizuje Jumbo Jety

Autor tekstu: , Data publikacji:

British Airways ogłosił plany modernizacji wnętrz osiemnastu samolotów pasażerskich typu Boeing 747. Prace mają rozpocząć się w sierpniu przyszłego roku.

Projekt modernizacji wnętrz osiemnastu Boeingów 747 zakłada w istocie przeprowadzenie gruntownego remontu we wnętrzach samolotów zarówno pod względem wystroju, rozrywki jak i funkcjonalności. W pierwszym etapie prac przeprowadzony zostanie proces odświeżenia wnętrz zakładający wymianę wykładzin podłogowych oraz zasłon okiennych w taki sposób, aby wnętrza B747 przypominały swoim wyglądem najnowsze samoloty. Modernizacji poddane zostaną także fotele w przypadku, których na metalowe szkielety nałożone zostaną nowe pianki i tapicerki siedzeń zbliżone pod względem wzornictwa i komfortu do tych stosowanych w Airbusach A380 i Boeingach 787.

W ramach dodatkowych udogodnień na pokładzie samolotu w klasach ekonomicznych premium przy fotelach zainstalowane zostaną gniazdka elektryczne kompatybilne z europejskimi, brytyjskimi i amerykańskimi wtyczkami, a także prywatne gniazdka USB.

Zmianom zostanie poddany również standardowo występujący już na pokładach samolotów system rozrywki interaktywnej. W wyniku modernizacji dotychczasowy system zastąpiony zostanie multimedialnymi ekranami dotykowymi typu Panasonic EX3 zapewniający pasażerom dostęp do ponad 130tyś. filmów i programów telewizyjnych. Początek prac zaplanowany jest na sierpień przyszłego roku i zgodnie z założeniami British Airways ma potrwać do sierpnia roku 2016.

-System interaktywnej rozrywki jest bardzo ważnym elementem podróży dla naszych klientów. Możliwość posłuchania muzyki czy obejrzenia ulubionego filmu w trakcie lotu umożliwia całkowitą relaksację i sprawia, że podróż upływa przyjemniej- powiedział Richard D’Cruze, kierownik działu rozrywki i nowych technologii w British Airways.