Darmowe Wi – Fi na lotnisku Chopina

Autor tekstu: , Data publikacji:

Władze warszawskiego portu lotniczego im. Fryderyka Chopina zmodyfikowały usługę bezpłatnego dostępu do bezprzewodowego Internetu terminalu A na warszawskim lotnisku Chopina. Zniknęły przede wszystkim limity czasowe oraz skomplikowane procedury dostępu.

Obecnie po wprowadzonych zmianach dostęp do Internetu uzyskać będzie mógł każdy, kto znajdzie się w zasięgu sieci na lotnisku Chopina. Jest to znaczne ułatwienie wobec obowiązujących dotychczas skomplikowanych procedur logowania i skąpych limitów czasowych. Każdy, kto będzie chciał skorzystać z lotniskowego Wi – Fi będzie mógł to zrobić. Wystarczy, że za pośrednictwem urządzenia mobilnego wybierze sieć bezprzewodową „chopin – airport”, a następnie zaakceptuje regulamin i poda swój adres e – mail – poinformował portal rp.pl.

– Do tej pory lotnisko oferowało bezprzewodowy internet na czas 30 minut i wymagało to pobrania specjalnego kodu, loginów i haseł. Z Internetu mogli korzystać tylko pasażerowie. Teraz dostęp do bezpłatnego i nielimitowanego internetu będzie miał każdy, także osoba, która odprowadza kogoś na samolot. Jesteśmy jednym z pierwszych lotnisk w Europie, które oferuje bezpłatny i nielimitowanym dostęp do sieci. Najczęściej porty zapewniają albo 30 minut darmowego dostępu albo płatnego – tłumaczy rzecznik portu Przemysław Przybylski

W całym kompleksie lotniskowego terminala udostępnione zostały 54 punkty dostępu obsługiwane przez standardy sieciowe 802.11 a/b/g/n. Oferowana przez lotnisko Chopina prędkość połączenia internetowego kształtuje się na poziomie 1024 kb/s.

Dotychczas (od stycznia br.) usługa bezprzewodowego Internetu była limitowana czasowo bez możliwości przedłużenia dostępu i tak w ogólnodostępnym obszarze terminala podróżni mogli surfować w Internecie maksymalnie przez pół godziny. W przypadku salonów executive czy VIP – owskich loungów maksymalny czas korzystania z bezprzewodowej sieci lotniskowej wynosił 4 godziny. Dość skomplikowana była również procedura zalogowania się do lotniskowej sieci. W celu skorzystania z obecnego w terminalu

Wi – Fi każdy pasażer musiał udać się do jednego z sześciu Infokiosków zlokalizowanych na terenie lotniska. Następnie poprzez zeskanowanie kodu z karty pokładowej podróżny otrzymywał login i hasło. Wydanie przez urządzenie danych niezbędnych do zalogowania następowało jednak dopiero po wypełnieniu przez pasażera na stronie startowej wifi.lotnisko-chopina.pl. specjalnego formularza. W ostatniej kolejności za pośrednictwem tej samej strony należało się zalogować używając otrzymanego w końcu loginu i hasła.