Dogodniejsze przesiadki na rejsy LOT-u na Lotnisku Chopina w Warszawie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Polskie Linie Lotnicze LOT zamierzają wprowadzić nowe, krótsze czasy transferów na Lotnisku Chopina w Warszawie.

W połowie grudnia LOT zgłosił swoje plany IATA czyli Międzynarodowemu Zrzeszeniu Przewoźników Powietrznych. Zmiany mają zacząć obowiązywać w rozkładzie lotów polskiego przewoźnika na sezon letni 2012.

Wprowadzenie krótszego czasu przesiadek tzw. Minimum Connecting Time (w skrócie MCT) umożliwi Pasażerom LOT-u szybszy transfer na kolejny rejs na Lotnisku Chopina. Dodatkowo, podróżni linii będą mieli większy dostęp do bogatej oferty połączeń polskiego przewoźnika. Krótszy MCT zwiększy bowiem liczbę dostępnych rejsów LOT-u na które pasażerowie będą mogli przesiąść się na warszawskim lotnisku. W aktualnym rozkładzie LOT-u, w wielu przypadkach, nie ma możliwości zaproponowania Pasażerom połączeń np.

z portów regionalnych, ponieważ czas przesiadki jest krótszy niż obecnie obowiązujące 40 minut.

– To kolejne udogodnienie LOT-u i lotniska w Warszawie wprowadzone z myślą o naszych Pasażerach oraz ich wygodzie podróży. Co ważne, skrócony czas przesiadki obowiązywać będzie na Lotnisku Chopina, które jest dla naszych linii strategicznym portem. W ten sposób zapewnimy podróżnym LOT-u nie tylko szybszy transfer na samym lotnisku, 

ale także szerszy dostęp do połączeń w systemie rezerwacyjnym przewoźnika – mówi Marcin Piróg, Prezes Zarządu PLL LOT S.A.  Wierzę, że nowe rozwiązanie będzie korzystne dla Pasażerów LOT-u, którzy szybciej i wygodniej dotrą do celu swojej podróży  – dodaje Marcin Piróg.