easyJet testuje system przydziału miejsc

Autor tekstu: , Data publikacji:

easyJet, największa brytyjska linia lotnicza ogłosiła, że wiosną 2012 zamierza przetestować na wybranych trasach system przydziału miejsc

Obecnie linia nie prowadzi rezerwacji konkretnych miejsc. Podczas wejścia na pokład samolotu pasażerowie sami wybierają gdzie chcą siedzieć. Pierwszeństwo mają osoby, które wykupiły usługę Speedy Boarding lub podróżujące z małymi dziećmi.

Na testowych trasach pasażerowie wybiorą konkretne miejsca przed wejściem na pokład. easyJet spodziewa się, że niektóre z nich, takie jak siedzenia w pierwszym rzędzie lub przy wyjściach awaryjnych, gdzie jest więcej przestrzeni na nogi, będą cieszyły się większym zainteresowaniem. Pasażerowie będą mogli je rezerwować z wyprzedzeniem podczas zakupu biletu.

Ceny będą zgodne z niskokosztową polityką easyJet. Osoby podróżujące w ramach tej samej rezerwacji, które nie dokonały wcześniejszego wyboru miejsc, w miarę możliwości otrzymają miejsca obok siebie.

 Komentarz Carolyn McCall, Dyrektor Zarządzającej easyJet:

„System przydziału miejsc to kolejny przykład najwyższej troski o zapewnienie naszym pasażerom łatwej, przyjemnej i taniej podróży. Jesteśmy ciekawi opinii naszych klientów na temat nowej usługi. Będzie on wdrożony na kolejnych trasach wyłącznie wtedy, gdy takie rozwiązanie po pierwsze spodoba się pasażerom, a po drugie – sprawdzi pod względem finansowym. W przeciwnym wypadku zrezygnujemy z systemu przydziału miejsc w całej linii.”