Finnair na szczycie rankingu punktualności

Autor tekstu: , Data publikacji:

Według informacji dostarczonych przez organizację FlightStats, Finnair był w ciągu ostatnich dwóch miesięcy najbardziej punktualną linią lotniczą na świecie.

Fiński przewoźnik narodowy uzyskał w  maju wynik 93.83%, w kwietniu zaś współczynnik punktualności wyniósł 91.14%. Finnair jest uznawany także za jedną z najbardziej godnych zaufania linii lotniczych na świecie.

– Istnieje wiele czynników, które powodują opóźnienia i straty finansowe, a są niezależne od działań przewoźnika. Ranking ten dowodzi jednak, że zespół zaangażowanych pracowników, wykonujący swoje obowiązki zgodnie ze sprawdzonymi procedurami jest w stanie w znaczący sposób wpłynąć na wyniki całej firmy – mówi szef Działu Operacyjnego Finnair, Ville Iho.

W rankingach FlightStats z 2012 roku, Finnair znajdował się w światowej czołówce linii lotniczych o najniższym wskaźniku odwołanych lotów i zajmował czołowe miejsce wśród najbardziej punktualnych europejskich przewoźników. Sojusz oneworld, do którego należą fińskie linie lotnicze został wyróżniony tytułem najbardziej punktualnego aliansu lotniczego na świecie.

FlightStats to organizacja zajmująca się zbieraniem i przetwarzaniem informacji o światowym rynku lotniczym. Uznaje ona za punktualny każdy rejs, którego start lub lądowanie nie przekracza 15 minut w stosunku do rozkładu lotów. Raporty dotyczące punktualności linii lotniczych i lotnisk są dostępne pod adresem: www.flightstats.com.

Podczas tegorocznego Air Show w Paryżu zostały wręczone nagrody Skytrax World Airline Awards, Finnair po raz czwarty z rzędu został wybrany najlepszą linią lotniczą w Europie Północnej.