Fotele „full flat” w klasie business Finnair

Autor tekstu: , Data publikacji:

Dobra wiadomość dla podróżujących fińskim Finnairem. Do końca tego roku przewoźnik zainstaluje w swoich samolotach, obsługujących trasy międzykontynentalne, fotele z funkcją "full-flat", czyli możliwością ustawienia fotela w linii leżącej. Takie fotele obecne są na razie w najnowszych Airbusach A330 Finnair.

Fotele „full-flat” będą zamontowane w każdej klasie biznesowej fińskiego przewoźnika. Wartość całej inwestycji może wynieść nawet 29 mln euro.
– Fotele z nową funkcją zostały świetnie przyjęte przez pasażerów  podróżujących klasą biznesową – tłumaczy Anssi Komulainen, wiceprezes Finnair ds. obsługi klientów. – Wierzymy, że do osiągnięcia sukcesu na bardzo konkurencyjnym rynku potrzebne jest oferowanie wyróżniających się  usług i ta duża inwestycja w zapewnienie dobrego komfortu pasażerom pomoże w realizacji tego długoterminowego celu.

Wybrany przez fińskiego przewoźnika model Contour Aerospace Vantage dostępny jest w najnowszych  maszynach Airbus A330. Dzięki jego zastosowaniu może zmienić się w płaskie łóżko do długości 200 cm i szerokości 58 cm. Każde regulowane siedzenie dodatkowo jest wyposażone w lampkę do czytania, regulowany zagłówek oraz indywidualny system rozrywki pokładowej (IFE).

Wymiana foteli to jedno z kilku ostatnich przedsięwzięć Finnaira. W zeszłym roku linia nawiązała współpracę z fińską firma wzorniczą Marimekko. Dzięki temu już wiosna na pokładach samolotów obsługujących dalekie trasy pasażerowie będą mogli skorzystać ze specjalnej, oryginalnej zastawy Marimekko, pojawi się także zupełnie nowe menu.

Flota Finnairu, obsługująca trasy międzykontynentalne, liczy obecnie 15 samolotów Airbus A330 i A340, które latają regularnie doi 13 azjatyckich miast. W drugiej połowie 2015 r fiński przewoźnik planuje wprowadzić do swoje floty 19 nowych Airbusów A350 XWB. Dzięki tym posunięciom linia liczy na podwojenie dochodów z kierunków azjatyckich do 2020 roku.  Finnair będzie pierwszą europejska linia lotniczą, która zaoferuje loty nowym Airbusem A 350 XWB.