Garnitur z wełnianych dresów Nike? Czemu nie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Współczesna moda nie zna granic, a zgodnie ze starym łacińskim przysłowiem, o gustach się nie dyskutuje, tylko się je ma. Tą drogą podąża chyba londyński butik Clothsurgeon,który postanowił przerobić sportowe wełniane dresy Nike na ...dosyć osobliwy garnitur.

Nowy garnitur – którego biznesowym nazwać nie można a z przymrużeniem oka ewentualnie casual – został zaprojektowany przez Rav’a Mataru, dyrektora kreatywnego Clothsurgeon. Jeśli przetłumaczyć na polski nazwę firmy, wyjdzie nam “chirurg ubrań”, co w przypadku tej akurat produkcji pasuje jak ulał.

Garnitur a la Nike, nazwany “SweatSUIT”, to efekt zużycia przez designera kilku dresowych, wełnianych par spodni marki Nike. Spodnie zostały zaprojektowane jako dość krótkie, przed kostkę, co ma w założeniu twórcy pozwolić godnie prezentować obuwie, oczywiście najlepiej pasujące, czyli firmy Nike. Z kolei kieszenie marynarki zostały żywcem przeniesione z dresowych spodni. Całość prezentuje się dość ciekawie, a przynajmniej przyciąga wzrok. No i wprowadza nowe pojecie w dosłownym słowa znaczeniu – DRES code…
Oceńcie sami.

nike2

nike3

nike4

Firma Nike znana jest od lat z odważnych eksperymentów. Kilka lat temu weszła we współpracę ze znanymi projektantami spod znaku Savile Row tailor Ozwald Boateng. Efektem były ciekawe garnitury na sportowe okazje. Tutaj Nike dał swoje logo i nowy wygląd linii garniturów N98, zaprojektowanych pierwotnie dla reprezentantów Brazylii na mistrzostwach świata w 1998 roku. Tak się prezentowały.

NIKE suit football

suit nike

Niedawno Nike wzięła też udział w projekcie, którego celem jest stworzenie idealnego dla sportowców przemierzających tysiące kilometrów wnętrza …samolotu (Więcej na ten temat TUTAJ). Tak wyglądał efekt współpracy wraz z amerykańską firmą designerską Teague, która od wielu lat współpracuje przy opracowywaniu wnętrz samolotów z Boeingiem.

samolot1

samolot2

Zdjęcia: Fot. Nike, Clothsurgeon

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.