Hamad International Airport już otwarty

Autor tekstu: , Data publikacji:

Qatar Airways przeniósł swoje operacje na nowe lotnisko w stolicy Kataru, Dausze. To oznacza, że po niemal pięciu latach opóźnienia ultranowoczesne lotnisko Hamad International w końcu rozpoczął działalność.

Nowe lotnisko będzie jednym z najnowocześniejszych hubów przesiadkowych na świecie, zdolne obsługiwać flotę największych samolotów świata jak Airbus A-380 czy Boeing 747 Jumbo. Będą z niego korzystać zarówno Qatar Airways jak i inne linie latające do stolicy Kataru.

– Przeniesienie naszych wszystkich operacji na Hamad International to jedna z największych szans Qatar Airways w całej historii. Przygotowywaliśmy sie do tego od długiego czasu. Nowe lotnisko jest w stanie obsłużyć prawie 9 tysięcy pasażerów na godzinę, i to bardzo sprawnie. Wszyscy będą zdumieni, jak bezproblemowo będziemy prowadzić pasażerów od check-inu do wejścia na pokład samolotu – powiedział Akbar Al Baker, szef Qatar Airways.

hamad 2

Kompleks lotniska będzie się składał z aż 138 punktów odprawy, z czego 108 będzie należeć do Qatar Airways. Na powierzchni ponad 40,000 metrów kwadratowych znajduje się strefa sklepów i restauracji. Nowe lotnisko zostało wybudowane 16 kilometrów od centrum Dauhy, przejazd do centrum nie powinien zajmować więcej niż pół godziny.

 

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.