Jedenaście nowych tras British Airways

Autor tekstu: , Data publikacji:

Linie lotnicze British Airways uruchomią w ciągu najbliższego roku aż jedenaście nowych tras. Pierwszych nowości w siatce przewoźnika z Wielkiej Brytanii klienci mogą spodziewać się już w grudniu tego roku.

W grudniu br. British Airways zamierza uruchomić trzy połączenia do niemieckiego Friedrichshafen, francuskiego Grenoble oraz na Fuerteventurę. Z kolei na marzec przyszłego roku przewoźnik zapowiedział rozpoczęcie rejsów pomiędzy z Wielkiej Brytanii do Sewilli, Las Palmas i Funchal. Ponadto w sezonie letnim 2015r. siatka lotów brytyjskiego przewoźnika ma się dodatkowo powiększyć o pięć nowych wakacyjnych lokalizacji – miast Cagliari, Heraklion, Dalaman, Bodrum, a także na grecką wyspę Rodos.

Zaplanowane na marzec połączenia (Sewilla, Las Palmas, Funchal) obsługiwane będą najprawdopodobniej przez samoloty pasażerskie Airbus A319 i A320. W ramach udogodnień pasażerowie podróżujący na tych trasach mogą liczyć na rozwiązania takie jak bezpłatna odprawa, wybór miejsca na pokładzie samolotu (najwcześniej 24 godziny przed planowanym odlotem) oraz bezpłatne napoje serwowane w trakcie lotu.

Wraz z rozbudową siatki połączeń brytyjski przewoźnik opracuje również specjalną taryfę, która ma stanowić ciekawe uzupełnienie oferty dla osób udających się na krótkie, weekendowe wyjazdy. W ramach przygotowywanego planu taryfowego British Airways zamierza wprowadzić na wybranych trasach przeloty z bagażem podręcznym w cenie od 39£ za podróż w jedną stronę. Wszystkie wprowadzane w tym roku rejsy odbywać się będą z portu lotniczego Londyn – Gatwick.

-Jesteśmy zachwyceni mogąc zaoferować naszym klientom, aż czternaście nowych tras, które uruchomimy w przeciągu roku. Za sprawą naszych taryf kierunki te będą ciekawymi propozycjami zarówno na rodzinne wakacje jak i krótki weekendowy wyjazd – powiedział Colm Lacy, dyrektor komercyjny w British Airways.