LOT-em na Igrzyska Olimpijskie do Londynu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Polskie Linie Lotnicze LOT przedłużyły współpracę z Polskim Komitetem Olimpijskim w związku ze zbliżającymi się Igrzyskami letnimi w Londynie.

To już kolejne Igrzyska, podczas których LOT będzie oficjalnym przewoźnikiem polskich sportowców.

W siedzibie PKOL w Warszawie Przemysław Książczyk, Prokurent ds. Marketingu i Obsługi Klienta PLL LOT S.A. oraz Andrzej Kraśnicki, Prezes PKOL w obecności  mediów podpisali umowę na przewóz członków Kadry Olimpijskiej oraz działaczy PKOL na Igrzyska Olimpijskie w Londynie, które rozpoczynają się 27 lipca.  

Podczas oficjalnego podpisania kontraktu odbyła się  premiera kampanii wizerunkowej, której start w mediach planowany jest na 14 maja 2012 roku.Polski przewoźnik zaprezentował  projekt okolicznościowego – „olimpijskiego” malowania samolotu, który będzie wykonywał rejsy w czasie trwania Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

W ramach umowy LOT otrzymał tytuł „Przewoźnika Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Londyn 2012”. Narodowy przewoźnik będzie także Partnerem przy organizacji wydarzeń towarzyszących Igrzyskom na terenie polskich miast, m.in. podczas Pikniku Olimpijskiego w Warszawie.

Piękną tradycją LOT-u jest, że przewozimy na pokładach naszych samolotów narodową kadrę udającą się na Igrzyska Olimpijskie – mówi Przemysław Książczyk, Prokurent ds. Marketingu i Obsługi Klienta PLL LOT S.A. Jako narodowy przewoźnik jesteśmy dumni, że możemy w ten sposób wspierać polskich sportowców – dodaje Przemysław Książczyk.

 PLL LOT S.A. regularnie współpracują z PKOL-em od 1972 roku, kiedy to odbyły się letnie Igrzyska Olimpijskie w Monachium. Polski przewoźnik towarzyszył sportowcom także podczas Igrzysk  zimowych, m.in w Vancouver.