LOT-em znowu do Pekinu

Autor tekstu: , Data publikacji:

29 maja 2012 r. Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły uroczyście nowe połączenie z Warszawy do Pekinu. Wznowienie rejsów przez narodowego przewoźnika do Kraju Środka jest kolejnym etapem wdrażania strategii PLL LOT S.A. „Wschód spotyka Zachód” realizowanej od 2011 roku.

Rejs inauguracyjny wystartował 29 maja po godz. 16.10 z lotniska Chopina i trwał 9 godzin. Honorowymi pasażerami rejsu byli Pierwsza Dama Anna Komorowska oraz członkowie Misji Gospodarczej z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem na czele.

Wznowienie rejsów przez narodowego przewoźnika do Kraju Środka jest kolejnym etapem wdrażania strategii PLL LOT S.A. „Wschód spotyka Zachód” realizowanej od 2011 roku. Otwarcie nowego kierunku do Pekinu było możliwe dzięki wynegocjowanym przez LOT, bardzo korzystnym slotom czyli godzinom startów i lądowań na pekińskim lotnisku. Polski przewoźnik otrzymał również w zeszłym roku zgodę od władz rosyjskich na przeloty nad Syberią, co umożliwi przeloty najkrótszym korytarzem powietrznym. Wpłynie to w znacznym stopniu m.in. na oszczędność zużywanego paliwa i krótszy czas przelotu do Pekinu.

Istotną rolę przy uruchomieniu przez LOT połączenia do Chin odgrywa hub przewoźnika czyli lotnisko Chopina w Warszawie, aspirujące do miana centrum przesiadkowego Europy Środkowej. Wpisuje się tym samym w obsługę rosnącego ruchu lotniczego pomiędzy Azją oraz Europą Zachodnią oraz Wschodnią.

Powrót LOT-u na tę trasę dalekowschodnią jest również związany z dynamicznym rozwojem gospodarki chińskiej, zwiększeniem wymiany handlowej pomiędzy Polską a Chinami oraz znacznym wzrostem ruchu pasażerskiego, zwłaszcza biznesowego, między Europą a Azją.

Warto wspomnieć, że PLL LOT S.A. obsługują tę trasę wspólnie z flagowym przewoźnikiem Kraju Środka – Air China na zasadach code-share. Pozwala to LOT-owi korzystać z szerszej sieci sprzedaży chińskiego przewoźnika. Dzięki tej współpracy pasażerowie polskich linii mogą korzystać z atrakcyjnych taryf i połączeń także poza Pekin m.in. do Szanghaju, Guangzhou, Shenzen czy Hongkongu.

– LOT powraca do najbardziej rozwijającego się regionu świata, na Daleki Wschód. Jesteśmy świetnie przygotowani do otwarcia połączenia do Pekinu. Mamy dogodne sloty, zaledwie dziewięciogodzinny rejs, wysokiej klasy lotniska umiejscowione w centrach obu miast, współpracę z partnerem ze Star Alliance z Air China oraz wysokie standardy obsługi na pokładach. Prestiż połączenia LOT-u do Pekinu podniesie z pewnością Boeing 787 Dreamliner, który już wkrótce będzie operował na tej trasie, mówi Marcin Piróg, Prezes Zarządu PLL LOT S.A. – To ogromne atuty, o które zabiegaliśmy chcąc zaproponować naszym pasażerom wygodną i bezproblemową podróż do stolicy gospodarczej potęgidodaje Marcin Piróg.

Rejsy na tej trasie wykonywane są czasowo samolotami Boeing 767-300 do momentu, gdy od listopada br. roku flotę LOT-u zasilą najnowocześniejsze samoloty pasażerskie Boeingi 787 Dreamliner, które sukcesywnie zastępować będą obecnie eksploatowane Boeingi 767.