LOT otwiera nowe połączenie do Hanoweru

Autor tekstu: , Data publikacji:

PLL LOT otwierają w tym roku nowe połączenie europejskie. Od 1 października br. samoloty polskiego przewoźnika pojawią się pięć razy w tygodniu na niemieckim lotnisku w Hanowerze. Rejsy są od dzisiaj dostępne w sprzedaży. Hanower będzie szóstym kierunkiem do Niemiec obsługiwanym przez samoloty LOT-u.

LOT podjął decyzję o poszerzeniu oferty i uruchomieniu kolejnego połączenia do Niemiec, które są jednym z ważniejszych i strategicznych rynków polskich linii.

Od 2 sierpnia w systemie polskiego przewoźnika są dostępne loty do Hanoweru. Pierwszy samolot do stolicy Dolnej Saksonii PLL LOT S.A. zaplanowały na 1 października. Nowe połączenie umożliwi pasażerom bezpośrednią podróż z Hanoweru do Warszawy, a pasażerom tranzytowym zapewni dogodne przesiadki do Pekinu  oraz  do wielu miast europejskich m.in. Budapesztu, Pragi.

Hanower i jego okolice są rozwiniętym ośrodkiem gospodarczym, usługowym i handlowym położonym na skrzyżowaniu dwóch głównych europejskich ciągów komunikacyjnych wschód – zachód i północ – południe.Swoje centrale posiadają tutaj, m.in.: Volkswagen, Continental, Varta, WABCO, TUI, Bahlsen i Rossmann. Hanower posiada największą na świecie powierzchnię targową w Hannover Messe gdzie odbywają się m.in. targi komunikacji, informacji i telekomunikacji CeBIT. W 2013 roku Polska będzie krajem partnerskim w trakcie targów CeBIT i BITKOM.

Co roku miasto jest również gospodarzem wielu europejskich wydarzeń kulturalnych w tym drugiego pod względem wielkości na świecie Octoberfest.

Hanower jest kolejnym punktem na mapie europejskiej, do którego wkrótce dotrą samoloty LOT-u. Jest to jednocześnie szóste miasto w Niemczech obsługiwane przez polskiego przewoźnika – powiedział Marcin Piróg, Prezes Zarządu PLL LOT S.A. Niemcy są dla nas kluczowym rynkiem europejskim, z którego wozimy zarówno ruch bezpośredni do Polski, jak i tranzytowy na Wschód od Polski, a także ostatnio do Azji – dodaje Marcin Piróg.

Rejsy do Hanoweru będą się odbywać codziennie, z wyjątkiem sobót, według następującego rozkładu w (czasach lokalnych), samolotami Embraer 170:

 

Port lotniczy

Numer rejsu

Dzień

Godzina wylotu

Godzina przylotu

Warszawa

LO 403 poniedziałek, środa, piątek 13:55 15:30

Warszawa

LO 403 wtorek, czwartek, niedziela  

11:25

13:00

Hanower

LO 404 poniedziałek, środa, piątek 16:05 17:30

Hanower

LO 404 wtorek, czwartek, niedziela 13:35 15:00