Prezes LOT-u wybrany do President Commitee AEA

Autor tekstu: , Data publikacji:

Marcin Piróg, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT, został wybrany do President Commitee Stowarzyszenia Europejskich Przewoźników czyli Association of European Airlines (AEA).

Podczas spotkania AEA, które odbyło się w Brukseli, Prezes dołączył do grona osób zasiadających w President Commitee, które jest najwyższym organem decydującym w Stowarzyszeniu Europejskich Przewoźników. Na czele President Commitee stoi Przewodniczący Bernard Gustin, Prezes Zarządu Brussels Airlines. W radzie także zasiada obecnie ośmiu innych Prezesów linii należących do stowarzyszenia.

President Commitee zwoływane jest dwa razy w roku w celu omówienia bieżącej sytuacji na rynku lotniczym, a także by dokonać analizy możliwości oraz wyzwań, jakie stoją przed organizacją.

– Objęcie funkcji członka President Commitee AEA jest dla mnie oraz dla LOT-u wielkim wyróżnieniem, powiedział Marcin Piróg, Prezes Zarządu PLL LOT S.A. – To bardzo ważny krok z punktu widzenia polskiego przewoźnika, ponieważ udział prezesa zarządu LOT-u w gremium pozwoli, byśmy jako jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie w rzeczywisty sposób decydowali o przyszłości europejskiego lotnictwa, dodał Marcin Piróg.

AEA istnieje od 1952 roku, a Polskie Linie Lotnicze LOT, które są wśród 33 linii członkowskich, należą do tego stowarzyszenia od 2002 roku. Główne cele organizacji to promowanie roli lotnictwa nowoczesnej Europie, tworzenie lepszych, bardziej inteligentnych oraz efektywniejszych kosztowo regulacji, a także zapewnienie warunków uczciwej konkurencji na rynku lotniczym.

Przypominamy, że od czerwca br. Prezes LOT-u Marcin Piróg zasiada także w Radzie Zarządzającej IATA, która stanowi najważniejszy organ Zrzeszenia.