LOT z piłką na EURO 2012

Autor tekstu: , Data publikacji:

10 samolotów Polskich Linii Lotniczych LOT otrzyma specjalne malowanie z okazji zbliżających się tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w Polsce i na Ukrainie.

Przewoźnik z własnej inicjatywy i według własnego projektu umieści na tylnej części kadłubów oraz na wingletach samolotów piłkę nożną, nawiązując stylistyką i kolorystyką do nowego motywu wizualnego LOT-u wprowadzonego na początku kwietnia br.

Pierwszy z samolotów – Embraer 175 o rejestracji SP-LIA – został oklejony w miniony weekend a w rejs w „nowych barwach” udał się w niedzielę do Odessy. Według planów, kolejne 9 samolotów polskiego przewoźnika zostanie oklejonych grafiką do końca maja, tak aby już od początku czerwca wykonywały rejsy przede wszystkim między polskimi i ukraińskimi miastami. Specjalne malowanie otrzyma łącznie 10 samolotów – 8 egzemplarzy Embraera 175 oraz 2 egzemplarze Embraera 195.

Piłka nożna, która widnieć będzie na samolotach LOT-u stylizowana jest według nowego motywu graficznego LOT-u wprowadzonego na początku kwietnia tego roku a który wpisuje się w światowe trendy zmierzające do łączenia symboli narodowych i ludowych detali z nowoczesnością. Na samolotach będzie także umieszczony po obu stronach napis w języku angielskim „Welcome to Poland 2012”.

„Święto” piłki nożnej w Polsce i na Ukrainie jest jednym z ważniejszych wydarzeń tego roku. Było oczywistym, że LOT – od lat nieformalny ambasador naszego kraju – włączy się w promocję imprezy. Ciekawy motyw piłki nożnej na naszych samolotach będzie z pewnością zachęcał pasażerów do kibicowania i udziału w EURO 2012 – mówi Leszek Chorzewski, Rzecznik prasowy PLL LOT S.A.

Samoloty LOT-u promujące Mistrzostwa będą latać w specjalnym malowaniu co najmniej do końca lipca.