Wizzairem z Lublina do Londynu i Oslo

Autor tekstu: , Data publikacji:

Nowe polskie lotnisko w Lublinie doczeka się regularnych połączeń tanich linii. Tym razem z lubelskiego lotniska w Świdniku będziemy mogli polecieć do Londynu i Oslo.

Port Lotniczy w Lublinie, a w praktyce w podlubelskim Świdniku zamierza wystartowac już na jesieni. Najprawdopodobniej pierwszą linią, która rozpocznie regularne połączenia, będzie tani przewoźnik Wizzair. Pierwszy samolot do Londynu wystartuje stamtąd 18 grudnia, bilety już można kupować na stronie wizzair.com. Na początku samoloty do brytyjskiej stolicy będą odlatywać ze Świdnika dwa razy w tygodniu. Na początku stycznia 2013 roku węgierski przewoźnik planuje test połączenia do Olso, szczegółów firma jednak nie podaje. Wizzair chciałby w ten sposób przewieźć z i do Lublina w sumie prawie 50 tysięcy pasażerów rocznie. Czy to możliwe?

Lotnisko w Lublinie będzie miało dużą konkurencję ze strony portu lotniczego Modlin, który otworzy się 15 lipca oraz istniejącego już rzeszowskiego lotniska. Według władz lubelskiego samorządu jego sukces zależy od tego, czy uda się zapełnić wylatujące z Lublina samoloty.