Lotnisko w Modlinie wezwało wykonawcę do zapłaty pierwszych odszkodowań…

Autor tekstu: , Data publikacji:

Zarząd Portu Lotniczego w Modlinie poinformował o wystawieniu firmie ERBUD SA pierwszego wezwania do pokrycia utraconych korzyści w wyniku nieprawidłowego wykonania pasa startowego.

W najbliższą środę 23 stycznia 2013r. generalny wykonawca przedstawi szczegóły kompleksowej naprawy uszkodzonych części drogi startowej.

Wystawione przez Zarząd Lotniska wezwanie opiewa na sumę blisko 1 mln zł i dotyczy okresu od 22 do 31 grudnia 2012 r. Zarząd zapowiada kolejne wezwania, których wysokość uzależniona będzie od terminu przywrócenia ruchu lotniczego w porcie. Zarząd podkreśla również, że wystawione wezwanie nie zamyka drogi do roszczeń o szerszym zakresie.

Zarząd Spółki zaprosił przedstawicieli Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych na planowane na 23 stycznia spotkanie, na którym generalny wykonawca przedstawi pełny harmonogram oraz przyjętą technologię kompleksowej naprawy drogi startowej.

– Zależy nam aby przedstawiony przez ERBUD SA plan napraw był zaopiniowany przez odpowiednie instytucje, podkreśla Marcin Danił, wiceprezes Zarządu Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

Zgodnie z zapisami w umowie koszty dotychczasowych prac naprawczych jak również kompleksowej wymiany nawierzchni progów drogi startowej pokrywane są przez generalnego wykonawcę firmę – ERBUD SA.