Airberlin: Połączenie z Berlina do Abu Dhabi świętuje swoją pierwszą rocznicę

Autor tekstu: , Data publikacji:

Jedyne bezpośrednie połączenie lotnicze między Berlinem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi przepustką do jeszcze większej liczby destynacji na całym świecie w 2013 r.

15 stycznia 2012 r. o godzinie 21:35 po raz pierwszy wystartował Airbus A330-200 linii airberlin lecący bezpośrednio z Berlina do Abu Dhabi – węzła lotniczego strategicznego partnera linii, Etihad Airways.

Od tego czasu trasa, na której airberlin jako jedyna linia lotnicza oferuje bezpośrednie połączenia, jak i współpraca z Etihad Airways rozwijają się bardzo pozytywnie. Do dyspozycji jest więcej lotów dzięki zwiększeniu od marca 2012 liczby połączeń z czterech tygodniowo do jednego dziennie, więcej lotów łączonych dzięki dopasowaniu rozkładów lotów i rozbudowie węzłów lotniczych obu partnerów oraz jeszcze więcej tras typu codeshare. Przykładowo ilość lotów codeshare zwiększyła się z początkowych 28 z dnia rozpoczęcia obowiązywania porozumienia codeshare w styczniu 2012 r. do aktualnej liczby 87 lotów do destynacji na całym świecie.

Paul Gregorowitsch, CCO airberlin, powiedział: „Współpraca między airberlin i Etihad Airways jest ważnym kamieniem milowym w historii airberlin. Wspólnie z Etihad Airways oferujemy naszym pasażerom bezprecedensową sieć połączeń obejmującą obecnie 239 destynacji w 77 krajach.

Pasażerowie obu linii lotniczych mają do dyspozycji 42 loty tygodniowo między Niemcami i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Rozwój naszego hubu w Berlinie sprawi, że dzięki 600 połączeniom tygodniowo oferowanym z Berlina w lecie 2013, lot Berlin-Abu Dhabi połączy Abu Dhabi z 47 destynacjami w 18 krajach”.

-Partnerstwo otworzyło przed obydwoma przedsiębiorstwami nowe możliwości w zakresie rozwoju rynku oraz synergii w licznych obszarach współpracy. Najnowszym przykładem jest oferta obejmująca zoptymalizowaną klasę biznes z w pełni rozkładanymi fotelami i indywidualnym systemem rozrywki pokładowej, umożliwiająca po raz pierwszy podróż bez zbędnych utrudnień i niedogodności we współpracy z linią Etihad Airways. Jesteśmy przekonani o tym, że także połączenie między Berlinem i Abu Dhabi skorzysta na stałej optymalizacji jakości produktów i stanie się tym samym jeszcze bardziej atrakcyjne dla pasażerów podróżujących służbowo i turystycznie- dodał Gregorowitsch.