Łóżka w Aer Lingus

Autor tekstu: , Data publikacji:

Irlandzka linia lotnicza Aer Lingus wprowadza specjalne udogodnienia dla pasażerów podróżujących klasą biznes. Na trasach transatlantyckich dotychczasowe pół leżące fotele zostaną zastąpione tradycyjnymi łóżkami.

Klasa biznesowa w samolotach linii Aer Lingus już teraz wyposażona jest w specjalne pół leżące fotele. Są one jednak przestarzałe jak na obecne standardy. Prezes spółki Christoph Mueller zapowiedział na łamach niemieckiego serwisu internetowego Aerotelegraph, że remont samolotów latających na międzykontynentalnych trasach przewidujący wymianę foteli na łóżka rozpocznie się w 2015r.

Takie udogodnienia oferowane będą na transatlantyckich rejsach realizowanych głównie z Wielkiej Brytanii. Ponadto dla podróżnych w klasie biznes przedsiębiorstwo przygotowało specjalną ofertę w ramach, której będą oni mogli ominąć kolejki do odprawy  w docelowym miejscu podróży.

W ostatnich latach głównym konkurentem spółki należącej do Christopa Muellera stał się rodzimy przewoźnik Ryanair. Przed narodzinami Ryanaira to właśnie Aer Lingus był potentatem na irlandzkim rynku lotniczym. W ostatnim miesiącu wobec stale zwiększającej się przewagi Ryanaira nad Aer Lingus władze spółki zredukowały w niej udziały taniego przewoźnika do 5 proc.