Niskie taryfy „hand luggage only” w British Airways

Autor tekstu: , Data publikacji:

Kolejne linie lotnicze wpadają na pomysły, jak skutecznie konkurować z tanimi przewoźnikami i obniżać ceny biletów. Tym razem British Airways.

Brytyjski przewoźnik znacznie rozszerza listę krótkich przelotów z lotnisk Heathrow i London City – m.in. do Amsterdamu, Sztockholmu, Barcelony, Paryża, Rzymu i Rotterdamu – na których będą obowiązywać niższe taryfy, jeśli zdecydujemy się na podróż tylko z podręcznym bagażem. Bagaż, jaki w ramach nowych taryf można wziąć na pokład ma standardowe wymiary: 56cm x 45cm x 25cm. Oprócz niego na pokład samolotu można wnieść także torebkę lub laptopa.

British Airways testowały nowe rozwiązanie na lotach z podlondyńskiego lotniska Gatwick, i jak mówi Robin Glover-Faure z BA, stało się ono bardzo popularne. W ciągu najbliższych miesięcy tańsze bilety „only hand baggage” zostaną wprowadzone na wszystkich połączeniach BA typo short-haul. Oprócz tego przedstawiciele BA zapowiedzieli wprowadzenie dodatkowego typu biletu – semi-flex, dzięki któremu możliwe będzie darmowe przebukowanie biletu lotniczego, jeśli tylko w późniejszym samolocie są wolne miejsca w klasie, w której bilet został wykupiony pierwotnie.