Pięć zmysłów na nowy sezon w Ski Amadé

Autor tekstu: , Data publikacji:

Świadome przeżywanie i wyostrzanie zmysłów – w taki tajemniczy sposób włodarze największego narciarskiego makroregionu w Austrii – Ski Amade – chcą przyciągnąć w najbliższym sezonie narciarzy.

Ski Amadé, rozciągający się w Salzburgelandzie, łączy w jeden karnet 5 wielkich obszarów narciarskich: Hochkonig, Grossarltal, dolinę Gastein, Schladming – Dachstein oraz Salzburger-Sportwelt. To w sumie 760 kilometrów tras narciarskich, 270 wyciągów i kolejek linowych o przepustowości ponad 365000 osób na godzinę. W ciągu ostatnich sześciu lat zainwestowano tutaj ponad 450 milionów euro. 90 procent stoków posiada sztuczne naśnieżanie. W zeszłym roku bawiło tutaj w ciągu sezonu ponad 7 milionów narciarzy, którzy kupili łącznie ponad 2,5 miliona karnetów.

Włodarze terenów nowości na sezon 2013/2014 zapowiadają pod hasłem „SENSacyjna jazda w Ski Amadé”. Pięć zmysłów, które ma towarzyszyć narciarzom, to węch, wzrok, dotyk, słuch i smak. W tym sezonie zostaną otwarte nowe platformy widokowe, mocnym punktem będzie tez spacer po chwiejącym się 250-metrowym moście między dwoma szczytami. Zmysł smaku mają testować górskie schroniska na szlakach narciarskich. Wszystkie atrakcje można zlokalizować na specjalnej aplikacji na iOS „Ski Amadé Guide”.

Amade 1

Dla dorosłych, którzy chcą nauczyć się jeździć na nartach, jest skierowana specjalna oferta „Learn2Ski – w 3 dni”. Już za 389 euro dostaniemy w pakiecie 4 noclegi w trzygwiazdkowym pensjonacie ze śniadaniem, cały sprzęt narciarski, 3 -dniowy karnet oraz 3-dniową opiekę profesjonalnego instruktora.

Wśród nowości w Ski Amadé na nadchodzący sezon warto wymienić nową kolejkę linową G-Link w Wagrain. Kolej połączy dwa szczyty – Griesskareck i Grafenberg i będzie kursować non-stop nad doliną, uzupełniając huśtawkę narciarską Flachau-Wagrain-St. Johann. Każda kabina kolejki pomieści aż 130 osób.

Nowy sezon – jak co roku w Ski Amadé – będzie obfitował w wydarzenia narciarstwa alpejskiego. 11 i 12 stycznia odbędą się w Zauchensee zawody Pucharu FIS (zjazd i supergigant kobiet), 12 stycznia – slalom równoległy FIS w snowboardzie w Gatsein, 14 stycznia we Flachau kobiety przejadą slalom nocny, 28 stycznia w Schladming swój slalom nocny FIS zjadą panowie.

Zobacz opis regionu Ski Amadé