Nowe menu na pokładach Air France

Autor tekstu: , , Data publikacji:

Od 1 lutego b.r. na pasażerów podróżujących w klasie biznes podczas lotów krótkiego zasięgu Air France czeka nowa oferta cateringowa - oryginalne kanapki, które opracował znany francuski kucharz - Francois Adamski są podawane wraz z dodatkami w eleganckich i poręcznych pudełkach. Zawartość pudełek będzie różnić się w zależności od pory dnia, a całe menu zmienia się co miesiąc. Towarzyszą mu starannie wyselekcjonowane wina  i szampan – teraz serwowane w szkle* oraz szeroki wybór gorących i zimnych napojów bezalkoholowych.

Dzięki nowej ofercie gastronomicznej i współpracy z renomowanymi szefami kuchni, Air France podnosi standard swoich usług, promując jednocześnie francuską gastronomię. Inne dania autorstwa wspomnianego szefa kuchni są dostępne w saloniku Air France w terminalu 2F paryskiego lotniska im. Charlesa de Gaulle, przeznaczonym dla pasażerów lotów europejskich, a także w kabinie biznes podczas lotów średniego zasięgu, w tym na trasie Warszawa-Paryż, Kraków-Paryż.

Nową koncepcję gastronomiczną opracował wybitny francuski szef kuchni François Adamski – zwycięzca najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych Bocuse d’Or i Meilleur Ouvrier de France, który współpracuje z Air France z ramienia firmy cateringowej Servair Corporate. Szef kuchni stworzył kolekcję różnego rodzaju smacznych kanapek, które są pożywną i łatwą do zjedzenia przekąską podczas krótkich lotów. Kanapki są komponowane z sezonowych i lokalnych produktów, głównie pochodzących z Francji i z ryb ze zrównoważonych połowów, zgodnie ze standardami firmy.

Air France serwuje nowe zestawy menu w eleganckich i poręcznych pudełkach, których zawartość różni się w zależności od pory dnia. Podczas lotów rozpoczynających się przed godziną 10:00 podawane jest śniadanie, w ramach którego pasażerowie są częstowani kanapkami z wędzonym łososiem, serkiem śmietankowym z koperkiem na białym pieczywie, w towarzystwie wypieków z ciasta francuskiego. W dalszej części dnia, na gości czekają inne wersje kanapek sygnowanych przez szefa Adamskiego – z kurczakiem w wędzonej papryce i warzywami w estragonie, na chlebie spichrzowym, a także typowo francuskie słodycze i desery jak calisson, cannelé czy tropézienne.

 

Menu w pudełku zmienia się co miesiąc. Towarzyszą mu starannie wyselekcjonowane wina  i szampan – teraz serwowane w szkle* oraz szeroki wybór gorących i zimnych napojów bezalkoholowych. Dzięki nowemu menu, Air France podnosi standard swoich usług, promując jednocześnie francuską kuchnię.

Inne dania autorstwa wspomnianego szefa kuchni są dostępne w saloniku Air France w terminalu 2F paryskiego lotniska im. Charlesa de Gaulle, przeznaczonym dla pasażerów lotów europejskich, a także w kabinie biznes podczas lotów średniego zasięgu, w tym na trasie Warszawa-Paryż, Kraków-Paryż. Na lotach z/do Polski w godzinach porannych, goście są częstowani zimną przekąską, a także ciepłymi wypiekami, natomiast podczas lotów w późniejszej porze, serwowane jest danie na zimno opracowane przez François Adamskiego, w towarzystwie zestawu serów, deseru i ciepłego pieczywa.

Po każdym posiłku, w ramach polityki odpowiedzialnego cateringu, wszystkie elementy serwisu pokładowego, w tym pudełko wraz z pozostałościami, są sortowane jeszcze w samolocie, w czasie trwania lotu. Po wylądowaniu, pudełka są poddawane metanizacji w celu ponownego przetworzenia. Air France stosuje tą metodę po raz pierwszy, we współpracy ze spółką Servier.

François Adamski to ceniony francuski szef kuchni, który jest zdobywcą gwiazdki Michelin i zwycięzcą najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych Bocuse d’Or i Meilleur Ouvrier de France. Adamski szkolił się i rozwijał swoje zdolności w kuchniach znamienitych francuskich hoteli i restauracji – Hôtel de Matignon, Plaza Athénée, Ritz, Maison Prunier, Hôtel Intercontinental i Abbaye Saint-Ambroix w Bourges, gdzie utrzymał pierwszą gwiazdkę. W 2012 roku jego zaangażowanie w zawód i chęć dzielenia się wiedzą doprowadziły go do objęcia stanowiska prezesa Team France Bocuse d’Or, a w 2021 roku został wiceprezesem Toques Françaises – organizacji zajmującej się promocją francuskiej gastronomii. Od 2019 roku François Adamski, wraz z innymi francuskimi szefami kuchni, pracuje dla  Servair, wiodącej francuskiej firmy cateringowej, która opracowuje dania dla linii lotniczych. Jednocześnie będąc członkiem Servair Culinary Studio, kreatywnego laboratorium złożonego z wybitnych szefów kuchni i ekspertów kulinarnych, szef kuchni odpowiada za innowacje kulinarne firmy.