Lufthansa – nowe destynacje

Autor tekstu: , Data publikacji:

Lufthansa kontynuuje rozszerzanie swojej siatki połączeń do najatrakcyjniejszych turystycznie miast w Europie. W letnim rozkładzie lotów znalazło się pięć popularnych wakacyjnych kierunków: Mahon, Jerez de la Frontera, Cardiff, Glasgow i Warna.

Letni rozkład lotów  Lufthansy zacznie obowiązywać od 31 marca do 26 października 2013 roku. Klienci  będą mogli zdecydować się na podróż do 218 miast w 82 krajach (w poprzednim roku: 216 miast w 83 krajach).

– Tego lata będziemy ponownie oferować połączenia do atrakcyjnych turystycznie miast w basenie Morza Śródziemnego i rozszerzać nasze doświadczenie w segmencie podróży turystycznych –  mówi Jens Bischof, członek zarządu Lufthansy.

Nowe atrakcyjne kierunki wakacyjne
Bez względu na to, czy preferujemy urlop na plaży, zwiedzanie czy krótki City Break, wybierając podróż z Lufthansą możemy liczyć na wysoki poziom obsługi zaplanowanego połączenia. W nowym rozkładzie lotów Lufthansy znalazło się pięć nowych miast, szczególnie atrakcyjnych w sezonie letnim:
• Nowe połączenia przybliżą Minorkę, drugą co do wielkości wyspę w archipelagu Balearów. Samoloty z Monachium, Düsseldorfu, Hamburga i Berlina będą lądowały w Mahon, stolicy Minorki.
• Do andaluzyjskiego miasta Jerez de la Frontera w hiszpańskim regionie Costa de la Luz będziemy mogli łatwo dotrzeć z Düsseldorfu i Frankfurtu.
• Bułgarski kurort Warna jest kolejnym kierunkiem dla miłośników słońca, do którego można będzie dolecieć z Düsseldorfu.
• Z Düsseldorfu uruchomione zostaną także połączenia do dwóch brytyjskich miast. Cardiff, stolica Walii, jest idealną bazą wypadową na wakacje na wybrzeżu lub w walijskich górach. Glasgow, największe miasto w Szkocji, słynie z bogatego życia artystycznego, jak również architektury i wzornictwa. Ta trasa będzie obsługiwana przez cały rok.

Tego lata turyści znajdą w rozkładze Lufthansy aż 25 sezonowych połączeń do najpopularniejszych wakacyjnych miejscowości. W lipcu i sierpniu, częstotliwość połączeń do turystycznych destynacji zostanie dodatkowo zwiększona.

Połączenie Vancouver – Monachium
Lufthansa rozszerza swoją siatkę połączeń międzykontynentalnych. Tego lata, uruchomione zostaną rejsy na trasie z Monachium do Vancouver na zachodnim wybrzeżu Kanady. Uzupełnią one istniejące połaczenie z Frankfurtu. Od 16 maja, przeloty na tej trasie obsługiwane będą przez Airbusa A330. Vancouver jest ważnym ośrodkiem handlu międzynarodowego z największym morskim portem w Kanadzie, a jednocześnie popularnym ośrodkiem turystycznym.

Przyspieszona modernizacja kabin Klasy Biznes
Proces modernizacji kabin Klasy Biznes we wszystkich maszynach obsługujących międzykontynentalne połączenia Lufthansy, zakończy się wcześniej niż planowano. Lufthansa przyspiesza modernizację kabin montując nowe fotele Klasy Biznes, w które wyposażone są już ostatnio odebrane Boeingi 747-8 oraz trzy Airbusy A330. Do 2015 roku Lufthansa zainwestuje kolejne 50 mln euro w unowocześnienie całej swojej floty. „Nowa Klasa Biznes spotyka się z uznaniem pasażerów, dlatego przyspieszamy modernizację naszej floty przeznaczając na ten cel 50 mln euro. Do 2015 roku, zainstalujemy nowe fotele w całej flocie dalekiego zasięgu – nie tylko w klasie ekonomicznej i Klasie Pierwszej, ale również w Klasie Biznes,” dodaje Jens Bischof.

FlyNet dostępny teraz prawie na całym świecie
Dotychczas Lufthansa wyposażyła w usługę FlyNet – szerokopasmowy dostęp do Internetu – 88 maszyn, a tym samym praktycznie całą swoją flotę międzykontynentalną. Jedynymi wyjątkami są niektóre Boeingi 747-8 oraz Airbus A380. Na ich pokładach FlyNet zostanie zaoferowany już od przyszłego roku. Usługa FlyNet jest dostępna prawie na całym świecie, z wyjątkiem przestrzeni powietrznej nad Chinami, gdzie nie została jeszcze udzielona licencja. Bezpłatny kanał „Sport24” dostępny w usłudze FlyNet, zapewnia transmisje na żywo na najwyższym poziomie. Podróżujący mogą teraz także sprawdzić status swojego lotu oraz kolejnych połączeń jeszcze będąc w powietrzu.

Nowym Boeingiem 747-8 do Hong Kongu
Najnowszy we flocie Boeing 747-8 szybko stał się faworytem wśród pasażerów Lufthansy. „Królowa Niebios” obsługuje obecnie połączenia do Waszyngtonu i Los Angeles oraz Bangalore i Delhi w Indiach. Lufthansa jest gotowa do odbioru kolejnych samolotów B747-8. W tym roku przewoźnik odbierze pięć kolejnych maszyn z fabryki w Seattle. Pod koniec marca, siatka połączeń obsługiwanych przez B747-8 rozszerzy się o trasę Frankfurt – Hong Kong.

Nowe trasy i kierunki Lufthansy w 2013 roku:

Frankfurt – Antalya, Ibiza, Jerez

Monachium – Vancouver, Mahón, Tunis

Düsseldorf – Jerez, Mahón, Varna, Cardiff, Glasgow

Hamburg – Mahón

Berlin-Tegel – Mahón, Antalya, Faro, Ibiza