Nowa aplikacja mobilna British Airways

Autor tekstu: , Data publikacji:

Władze British Airways udostępniły aktualizację swojej aplikacji na smartfony. Oprogramowanie kompatybilne z systemami operacyjnymi iOS i Android można pobrać z internetowej strony przewoźnika.

Decyzję o aktualizacji mobilnej aplikacji przeznaczonej do zarządzania połączeniem lotniczym władze przedsiębiorstwa podjęły w oparciu o dotychczasowe powodzenie przedsięwzięcia. Jak wynika z oświadczenia wydanego przez British Airways na przestrzeni ostatnich dwóch lat liczba podróżnych korzystających z aplikacji wzrosła o około 290proc. Oprogramowanie kompatybilne z systemami operacyjnymi iOS ( smartfony iPhone) oraz Android (smartfony marek Samsung, Sony, LG, HTC) można pobrać bezpłatnie ze strony internetowej przewoźnika ba.com/apps.

Za pośrednictwem aplikacji użytkownicy mogą dokonać operacji takich jak wyświetlenie w elektronicznej wersji karty pokładowej na dany lot,  dokonać odprawy online, wybrać miejsce na pokładzie samolotu, zmienić rezerwację czy zarządzać swoim partnerstwem w programie lojalnościowym Executive Club. Ponadto za pośrednictwem oprogramowania podróżny może po przyciśnięciu jednego przycisku zapoznać się ze spersonalizowanymi, poufnymi informacjami dotyczącymi swojego lotu.

-W British Airways od dawna praktykujemy wprowadzanie najnowszych technologii mających na celu maksymalne ułatwienie podróżny naszym klientom. Dzięki ostatniej aktualizacji naszej aplikacji mobilnej najnowsze i najważniejsze informacje dotyczące lotu będą dostępne dla każdego z pasażerów korzystającego z oprogramowania. W celu zapoznania się z konkretnymi danymi wystarczy wydać aplikacji stosowne polecenie z poziomu smartfona – powiedział Kevin McQuillan, szef serwisu internetowego British Airways.