Targi Poznańskie: Nowe centrum konferencyjno-kongresowe

Autor tekstu: , Data publikacji:

Ma 13 tys. m2, 12 nowych sal, ponad 4 tys. miejsc konferencyjnych i jest naszpikowany elektroniką – najnowocześniejszy pawilon Międzynarodowych Targów Poznańskich od jesieni 2011 roku umożliwia organizację kongresów i konferencji na najwyższym, światowym poziomie.

W trakcie trwającej pół roku gruntownej modernizacji w pawilonie 15 wymieniono niemalże wszystko – począwszy od ścian, drzwi, podłóg, a na meblach i wyposażeniu skończywszy.

Trzykondygnacyjny budynek posiada nowoczesne wyposażenie audiowizualne, a systemem dźwięku, obrazu, oświetlenia, klimatyzacji oraz automatyką rzutników i ekranów steruje się przy pomocy przenośnych paneli dotykowych. Obiekt jest w pełni przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Swobodny dostęp na wszystkie poziomy pawilonu zapewniają ruchome schody
i windy. A dwa, odrębne wejścia do budynku usprawniają organizację dużych wydarzeń w tym samym terminie.

Jakość i funkcjonalność

Poznańskie centrum konferencyjno-kongresowe oferuje komfortowe warunki do organizacji zarówno dużych, wymagających zaplecza technicznego przedsięwzięć, jak i kameralnych, biznesowych spotkań. Umożliwia to nowoczesny system przesuwanych ścian, dzięki któremu wielkość sal można dowolnie modyfikować, budując od jednej zajmującej niemal całe piętro obiektu, aż do siedmiu mniejszych. Ściany, z których się składają, zainstalowane są na skomplikowanej sieci szyn. Aby zbudować z nich pomieszczenia na pierwszym poziomie, jedna osoba musi pokonać pieszo… 20 km!

 

Sala WIELKICH możliwości

Na trzecim poziomie budynku mieści się największa, mieszcząca 1200 osób, sala kongresowa w Poznaniu. Po generalnym remoncie, który zakończy się jesienią 2012 roku, sala pomieści już 2 tys. osób. Na potrzeby budowy nowoczesnej sali widowiskowo-koncertowej niezbędne będzie podniesienie konstrukcji dachu. Zmiany nie ominą także widowni, której część będzie miała układ amfiteatralny, a część płaski. Poprawie ulegną także parametry akustyczne, a nawet nazwa miejsca, którą zmodyfikowano na Salę Ziemi. Podobnie jak w przypadku sal konferencyjnych, wielkość sali widowiskowo-koncertowej będzie mogła ulegać modyfikacjom. Dzięki systemowi mobilnych i akustycznych ścian oraz składanych oraz demontowanych trybun, będzie ją można podzielić na pół tak, by w jednym czasie odbywały się dwa koncerty, uroczyste gale, seminaria bądź odrębne konferencje.

Centrum w zielonym entourage

Wytchnienie w trakcie emocjonujących konferencji i uroczystych gali goście Poznań Congress Center znajdą już wkrótce w zielonej enklawie sąsiadującej z pawilonem 15. Zaprojektowana z myślą o uczestnikach wydarzeń w centrum konferencyjno-kongresowym przestrzeń zastąpi jeden z pawilonów wystawienniczych MTP, którego rozbiórka dobiegnie końca w maju br. Co powstanie w jego miejscu? Kolorowe klomby i wygodne ławki, które pod koniec wakacji staną się prawdziwą ozdobą pawilonu, a gościom PCC zaoferują ciekawą alternatywę kawowej przerwy.