Nowe połączenia z Wrocławia

Autor tekstu: , Data publikacji:

W marcu br. z port lotniczy we Wrocławiu poszerzy swoją dotychczasową ofertę o nowe loty do głównych europejskich miast. Wśród nowych lokalizacji znajdą się miasta takie jak Paryż, Bruksela, Mediolan czy Zurych.

Nowe lokalizacje, do których loty z wrocławskiego lotniska rozpoczną się już w pierwszych dniach marca br. są efektem porozumienia zawartego pomiędzy władzami portu, a liniami lotniczymi Eurolot i Lufthansa. Z dniem 3 marca Eurolot rozpocznie realizacje połączeń ze stolicy Dolnego Śląska do światowych metropolii takich jak Paryż, Bruksela, Mediolan czy Zurych. Samoloty do Paryża, Brukseli i Mediolanu kursować będą trzy razy tygodniowo. Rejsy do stolicy Francji odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki. Do Mediolanu z Wrocławia polecimy w czwartki, wtorki i niedziele. Z kolei do stolicy Belgii z Eurolot poleci wtorki, czwartki i piątki. Najwięcej bo, aż cztery razy w tygodniu w (poniedziałki, środy, piątki i niedziele) –  polski przewoźnik poleci do Zurychu – zakomunikowały na oficjalnej stronie przedsiębiorstwa władze wrocławskiego lotniska.

Dodatkowo o kolejne już trzecie połączenie w tygodniu z Wrocławia do Monachium poszerzy swoją ofertę niemiecki przewoźnik Lufthansa. Rejsy realizowane będą pomiędzy poniedziałkiem, a sobotą. Zgodnie z treścią komunikatu wylot z Wrocławia odbywał się będzie o godzinie 6 rano. Lot powrotny z Monachium nastąpi tego samego dnia o 21:50.

Jednocześnie jak informuje portal rp.pl w sumie w 2014r. we wrocławskim lotnisku przybędzie około 70 nowych połączeń – z czego 25 połączeń nisko kosztowych i 34 czarterowe. Ubiegłoroczna oferta połączeń czarterowych zostanie powiększona o osiem nowych lokalizacji takich jak grecka wyspa Kefalonia, półwysep Peloponez, marokańskie miasto Agadir, egipska Taba, czy położone na Cyprze miasto Pafos, a także na wyspy Ibizę, Maderę i Dżerbę.

– Do Wrocławia sprowadzają się międzynarodowe firmy, co przekłada się na potrzebę podróżowania ich pracowników. A nowe połączenia przyciągną nowych inwestorów. To samonapędzające się koło – powiedział prezes portu lotniczego Dariusz Kuś.