Wrocław: Śniadanie z Dreamlinerem

Autor tekstu: , Data publikacji:

W sobotę 1 grudnia 2012 roku na wrocławskim lotnisku wyląduje kolosalny Dreamliner, jeden z najnowocześniejszych samolotów pasażerskich świata.

Dzięki staraniom Portu Lotniczego Wrocław mieszkańcy miasta będą mieli niepowtarzalną okazję przyjrzenia się maszynie. Zapraszamy na śniadanie z Dreamlinerem.

We Wrocławiu lotnicze marzenia się spełniają. Już w sobotę 1 grudnia ok. godz. 10:00 Boeing 787, czyli Dreamliner, wyląduje na płycie wrocławskiego lotniska, gdzie pozostanie przez niespełna godzinę. Będzie to część szkoleniowego lotu z Warszawy, przygotowującego Dreamlinera do dalekodystansowych rejsów. – Cieszymy się, że będziemy mieli okazję gościć ten samolot jako jedno z pierwszych polskich lotnisk regionalnych, mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Lądowanie i start supernowoczesnego pasażerskiego giganta będzie można obserwować z kilku atrakcyjnych miejsc. Są to m.in. taras widokowy na poziomie +1 oraz parking VIP.

W wymienionych lokalizacjach będzie możliwość sfotografowania Dreamlinera. Nie zabraknie też innych atrakcji, które uprzyjemnią pobyt tego dnia na wrocławskim lotnisku. W sobotę lokale gastronomiczne przygotują specjalne menu w obniżonych cenach, by zachęcić gości do zjedzenia ciepłego posiłku lub wypicia smacznej kawy.

– Miłośników niecodziennych wrażeń zapraszamy na drugie śniadanie na nasze lotnisko. Szczególnie tych, którzy nie zwiedzili jeszcze nowego terminalumówi Tomasz Lenart, kierownik obsługi pasażerskiej Portu Lotniczego Wrocław.

W sobotę nadarzy się również okazja do zaplanowania urlopu. W hali lotniska tour operatorzy zaproponują specjalne promocje na ofertę zimową i letnią 2012/2013 z atrakcyjnymi rabatami.

– Zapraszamy wrocławian do wspólnego powitania wielkiego gościa, którego przylot zapoczątkowuje nową erę w dziejach polskiego lotnictwa pasażerskiego, zachęca Dariusz Kuś. – Trzymajmy zatem kciuki za dobrą pogodę i do zobaczenia 1 grudnia.

Przykładowe menu z Dreamlinerem

  • w Coffe Heaven dowolna średnia kawa plus muffin – 14,90 zł
  • Legendario (bar na tarasie widokowym) – 15% zniżki na przekąski i napoje
  • Kawiarnia 1 Minute – 10% rabatu na wszystkie kawy z menu
  • Restauracja Sami Swoi – 10% upustu na dania z kuchni