Nowy lounge na lotnisku w Helsinkach

Autor tekstu: , Data publikacji:

Salon budowany przez linię lotniczą Finnair zostanie oddany do użytku wiosną przyszłego roku. Inwestycja ma zwiększyć dochody przewoźnika na trasach z Europy do Azji.

Nowy lounge dedykowany jest głównie członkom programów lojalnościowych  Finnair Plus Platinium i Gold, a także podobnych pakietów oferowanych przez międzynarodowy sojusz lotniczy Oneworld zrzeszający dwanaście światowych linii lotniczych. Nie oznacza to jednak, że z oferty salonu będą mogli skorzystać jedynie klienci programów lojalnościowych. Z usług takich jak prysznice, sauna fińska czy prywatne apartamenty będą mogli skorzystać wszyscy podróżni.

Luksusowa poczekalnia jest drugą tego typu inwestycją fińskiej spółki na lotnisku w Helsinkach. W komunikacie o budowie salonu Finnair ogłosił również otwarcie w sąsiedztwie loungu bez cłowego sklepu dostępnego dla wszystkich podróżnych nie wyłączając obywateli państw spoza strefy Schengen. Główną ideą realizowanego przedsięwzięcia jest zapewnienie pasażerom relaksu i odpoczynku w komfortowych warunkach. Władze przedsiębiorstwa liczą, także że otwarcie nowego loungu pozwoli dwukrotnie zwiększyć w ciągu najbliższych siedmiu lat ruch pasażerski na trasach z Europy do Azji oferowanych przez przewoźnika.

-Budowa kolejnego salonu na lotnisku w Helsinkach jest odpowiedzią na stale rosnący popyt na tego typu usługi oferowane przez nas w światowych portach lotniczych. Nowy lounge ma ukazać Finlandię jako centrum sztuki i designu otulonego pięknem skandynawskiej przyrody – powiedział Markku Remes dyrektor obsługi klienta w Finnair.