Nowy sojusz na rynku lotniczym

Autor tekstu: , Data publikacji:

Linie lotnicze Air New Zealand i Singapore Airlines podpisały umowę o współpracy. Sprzedaż biletów w ramach umowy code – share za pośrednictwem internetowych systemów rezerwacji obu przewoźników rozpocznie się 25 września.

W ramach umowy o współpracy Air New Zealand uruchomi jedno codzienne połączenie z Singapuru do Auckland. Z kolei przewoźnik z Singapuru rozpocznie realizację codziennych rejsów pomiędzy Singapurem, a Christchurch. Obsługa pierwszych lotów na trasie z Nowej Zelandii do Singapuru została zaplanowana przez obydwu przewoźników na szóstego stycznia przyszłego roku. Wszystkie połącznia realizowane w porozumieniu przez Air New Zealand i Singapore Airlines obsługiwane będą przez samoloty pasażerskie typu Airbus A380. Zdaniem władz obydwu linii zawarty sojusz pozwoli na zwiększenie ruchu pasażerskiego pomiędzy Singapurem, a Nową Zelandią o około 30proc.

Za sprawą uruchamianego w przyszłym roku sojuszu klienci Air New Zealand podróżujący do Singapuru zyskają dostęp do szerokiej siatki połączeń singapurskiego przewoźnika w ramach, której będą mogli polecieć z Singapuru do państw zlokalizowanych w Europie, Afryce i Azji Południowo – Wschodniej, a także skorzystać z szerokiej oferty zależnego od Singapore Airlines regionalnego przewoźnika Silk Air. Z kolei pasażerowie nowozelandzkich linii przylatujący do tego kraju będą mogli skorzystać z dalszych połączeń obsługiwanych przez Air New Zealand, a także szerokiej siatki lotów międzynarodowych.

-Ten sojusz jest przykładem tego jak wiele można poprzez współpracę z innymi podmiotami. Sądzę, że pracując samodzielnie ani my, ani linie Air New Zealand nie osiągnęlibyśmy przewidywanego przez nas pułapu wzrostu liczby podróżnych na trasach pomiędzy Nową Zelandią, a Singapurem. Jestem przekonany, że nasza umowa przyniesie wiele korzyści dla naszych klientów-powiedział Goh Choon Pong, prezes Singapore Airlines.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.