Pandy w British Airways

Autor tekstu: , Data publikacji:

Od niedzieli 22.09 British Airways oferuje podróżnym połączenie z Londynu do Chengdu. Latające do Chin Boeingi 777-200 zostały przemalowane tak, aby swoim wyglądem przypominały uśmiechniętego misia pandę.

Samoloty – pandy mają zwrócić uwagę podróżnych na fakt, że prowincja Syczuan, w której położone jest to chińskie miasto, jest jednym z rejonów Chin zamieszkałych przez te sympatyczne zwierzęta. Zgodnie z rozkładem lotów brytyjskiego przewoźnika rejsy z Wielkiej Brytanii do Chin odbywać się będą trzy razy w tygodniu. Wraz z wprowadzeniem do siatki połączeń rejsów do Chengdu miasto to stało się czwartą w państwie środka lokalizacją, do której lata British Airways.

Obecnie spółka jest jedynym na wyspach brytyjskich przewoźnikiem latającym bezpośrednio z Anglii do Chin. – Chengdu jest fascynującym miejscem dla turystów. Miasto to znane jest na całym świecie z występowania w nim pand wielkich oraz z doskonałej syczuańskiej kuchni – powiedział na łamach portalu breakingtravelnews.com Keith Williams, dyrektor wykonawczy British Airways.

Boeingi 777-200 latające do tego chińskiego miasta wyposażone są w cztery standardy miejsc. Pasażerowie udający się do Chengdu mają do wyboru klasę ekonomiczną, ekonomiczną premium, biznes oraz pierwszą. Zgodnie z chińskim wierzeniem o szczęśliwości cyfry 8 loty oznaczane są jako BA89 (lot z Wielkiej Brytanii do Chin) oraz BA88 jako rejs powrotny.

panda british