Kto poleci z Radomia?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Władze spółki Port Lotniczy Radom zawarły umowę z czarterowymi liniami lotniczymi 4You Airlines, której przedmiotem są połączenia z Radomia do europejskich państw takich jak Niemcy, Włochy, Skandynawia, Wielka Brytania i państwa Beneluksu. Póki, co nie wiadomo jeszcze jednak, kiedy rozpoczną się pierwsze loty z Radomia.

Przedsiębiorstwo 4You Airlines to czarterowe linie lotnicze założone przez Sylwestra Strzylaka – właściciela radomskiego biura podróży Alfa Star. Opiewający na pięć lat kontrakt pomiędzy 4You Airlines, a Portem Lotniczym Radom przewiduje realizację połączeń z Radomia do Niemiec, Włoch, Skandynawii, Wielkiej Brytanii, a także państw Beneluksu. W chwili obecnej nie wiadomo jednak, kiedy mogłaby rozpocząć się realizacja tych połączeń – przewoźnicy cały czas czekają, bowiem na instalację na terenie radomskiego lotniska urządzeń radionawigacyjnych umożliwiających bezpieczne lądowanie w warunkach ograniczonej widzialności. Planowany termin instalacji tych urządzeń to przełom listopada i grudnia br. – informuje portal rp.pl.

Poza kontraktem z 4You Airlines władze spółki Port Lotniczy Radom zawarły również wstępną umowę dotyczącą realizacji rejsów z lotniska w Radomiu, z którymś z nisko kosztowych przewoźników. Póki, co władze przedsiębiorstwa nie chcą jednak ujawnić informacji, z kim prowadzone są rozmowy. Wiadomo jedynie, że kontrakt ma zostać sfinalizowany w przeciągu najbliższych dwóch tygodni. Jak ocenia Tomasz Siwak, prezes spółki Port Lotniczy Radom kontrakt z tanim przewoźnikiem ma zapewnić lotnisku roczny transfer pasażerów kształtujący się na poziomie 400tyś. podróżnych.

Premierowy lot z Radomia miał się odbyć zgodnie z pierwotnymi założeniami 19 czerwca br. Wówczas klienci biura podróży Alfa Star mieli polecieć do Egiptu. Połączenie nie zostało jednak zrealizowane ze względu na małe zainteresowanie podróżnych oraz brak wspomnianych urządzeń radionawigacyjnych.