Parking przy lotnisku. Jak znaleźć najlepszy i nie przepłacić?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Czy planujemy wakacje z rodziną, czy czeka nas służbowy wyjazd, coraz częściej korzystamy z transportu lotniczego. Żeby jednak podróż była udana i bez przykrych niespodzianek musimy pomyśleć o wszystkim, także o tym, by wybrać jak najlepszy parking dla naszego samochodu. Dlaczego to takie ważne i na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Samochód jest nieodłącznym elementem codziennego życia, z którego korzystamy niezwykle często. Nie jest więc dużym zaskoczeniem, że nawet gdy planujemy podróż samolotem, to właśnie ten środek transportu wybieramy, gdy musimy dotrzeć na lotnisko. Chcemy więc, żeby podczas naszej służbowej lub wakacyjnej podróży, nasz samochód pozostał bezpieczny, aby nie był narażony na kradzież czy jakieś uszkodzenia. Chcemy też, aby parking, na jakim pozostawimy nasz pojazd, był położony w dogodnym miejscu, jak najbliżej lotniska.

Najlepsze parkingi powinny być dobrze strzeżone. Jeśli tak jest to ryzyko kradzieży lub zniszczenia samochodu jest ograniczone do minimum. Na takim parkingu powinny być zastosowane najnowsze i niezawodne procedury bezpieczeństwa, na przykład monitorowanie i kontrolowanie wjazdu i wyjazdu z terenu parkingu. Dzięki temu nie ma możliwości, by osoba nieupoważniona mogła wyjechać naszym samochodem.

Równie ważne jest zabezpieczenie terenu. Parking powinien być on ogrodzony i oświetlony, a przez całą dobę dokładnie monitorowany. Dodatkową gwarancją bezpieczeństwa jest agencja ochrony, która zareaguje, gdy będzie tego wymagała sytuacja. Profesjonalne parkingi mają wykupione ubezpieczenie na wypadek kradzieży i szkód parkingowych. Zawsze sprawdzajmy, czy wybierany przez nas parking ma takie zabezpieczenia – to zapewni nam spokój podczas podróży.

Zwracajmy uwagę, w jakiej odległości znajduje się od lotniska. Najlepiej jak jest blisko, bo wtedy wszystko łatwiej zaplanować, a na pewno nie ma ryzyka, że spóźnimy się na lot. Niemniej, jak parking jest trochę dalej, tak że jesteśmy zmuszeni skorzystać z transferu na lotnisko, to koniecznie upewnijmy się, że jest on bezpłatny. Taka podróż powinna być również komfortowa, w klimatyzowanych środkach transportu. Transfer powinien być dostępny całą dobę.

Nie zapomnijmy, by dokonać rezerwacji. Przecież nikt z nas nie lubi szukać miejsca parkingowego na ostatnią chwilę, gdy zbliża się godzina naszej odprawy. To szczególnie istotne, gdy podróżujemy w szycie sezonu. Możliwość rezerwacji parkingu online to ogromne udogodnienie i pewność, że zaparkujemy w dobrym, spełniającym wszelkie standardy, miejscu. Ceny w Warszawie, przy lotnisku Warszawa Okęcie zaczynają się od 60zł za 7 dni (https://www.parklot.pl/pl/parkingi-lotnisko-okecie/), natomiast Warszawa Modlin – 7 dni już od 36zł (https://www.parklot.pl/pl/parkingi-lotnisko-modlin/).

Taką możliwość zapewnia porównywarka PARKLOT, dzięki której znajdziemy parking, który nam najbardziej odpowiada i to w najlepszej cenie przy lotniskach w całej Polsce. To gwarancja szybkiej i bezproblemowej rezerwacji. Już w ciągu paru sekund otrzymujemy SMS lub e-mail z potwierdzeniem wolnego miejsca i bilet do wydruku. Wszystkie parkingi są sprawdzone, każdy z nich jest odpowiednio chroniony, ogrodzony i oświetlony. Jeśli zmienią się nasze plany, zawsze możemy bezpłatnie zmienić lub anulować rezerwację. Warto właśnie tak zaplanować duże i małe podróże.