Airbusy w Japan Airlines

Autor tekstu: , Data publikacji:

Japoński przewoźnik podpisał z międzynarodowym konsorcjum umowę kupna 31 samolotów typu Airbus A350 XWB. Kontrakt opiewający na kwotę 9 miliardów dolarów jest pierwszą umową pomiędzy Japan Airlines i Airbusem.

W skład zamówienia wchodzą dwa modele samolotów A350-900s i A350-1000s. Pierwsza z maszyn może zabrać na pokład 300 pasażerów, model 1000s pomieści o 50 podróżnych więcej. Zakup nowych Airbusów jest pierwszym w sześcioletnim procesie etapem wymiany przestarzałej już jak na obecne standardy floty przewoźnika. W przyszłości Japan Airlines planuje zakup kolejnych 25 tego typu maszyn.

Wyposażone w silniki typu XWB produkowane przez markę Rolls-Royce samoloty w ponad 70proc. skonstruowane są z materiałów kompozytowych takich jak stopy aluminium i tytanu. Technologia wykonania ma zapewnić maksymalną aerodynamikę maszyn przy jednoczesnej minimalizacji zużycia paliwa. Taka specyfikacja techniczna zapewnia Airbusowi A350 XWB wysoką w tej klasie maszyn pozycję.

-Samoloty A350 XWB planujemy wykorzystywać do maksimum ich możliwości zachowując jednocześnie profesjonalne standardy obsługi klienta co jest dla nas najważniejsze. Sukcesywnie wraz z wymianą samolotów poszerzać się będzie również nasza oferta – powiedział Yoshiharu Ueki, prezes linii. – Z dumą podjęliśmy współpracę z Japan Airlines. Wierzę, że nasze porozumienie zaowocuje pomyślnymi rezultatami dla obydwu stron – dodał Fabrice Bregier prezes Airbusa.