Wielka Brytania otwiera się dla turystów z Chin

Autor tekstu: , Data publikacji:

Rząd Wielkiej Brytanii planuje wprowadzić znaczne uproszczenia procedur wizowych dla obywateli Chin odwiedzających ten kraj. Od przyszłego roku czas oczekiwania na decyzję o wizie wyniesie maksymalnie 24 godziny.

Minimalizacja obostrzeń związanych z wydawaniem Chińczykom pozwolenia na wjazd do Anglii spowodowana jest głównie chęcią przyciągnięcia turystów z kraju środka do Wielkiej Brytanii. Nie jest to jednak jedyny powód takiej decyzji brytyjskich władz. W ubiegłym roku pozwolenie na wjazd do kraju otrzymało 210tys. obywateli chin. W sumie w 2013r. wygenerowali oni przychód dla gospodarki Wielkiej Brytanii opiewający na kwotę blisko 300mln funtów.

W ostatnich latach wobec restrykcyjnej względem Chińczyków polityki wizowej Anglia plasowała się w ogonku turystycznych preferencji obywateli tego kraju. Spośród 27 europejskich krajów (w tym Niemiec, Włoch i Francji) jedynie w Wielkiej Brytanii obowiązywał szczególny rodzaj wizy nieuznawany w pozostałych 26 krajach. Aktualnie procedury zostały już uproszczone w Pekinie i Szanghaju, a od przyszłego roku mają być one sukcesywnie wdrażane w pozostałych regionach Chin.

-Ułatwienie wizowych formalności wiąże się przede wszystkim z likwidacją konieczności ubiegania się przez chińskich obywateli o osobny typ wizy. Zmiana ta w znaczny sposób uprości zakup wycieczki do Wielkiej Brytanii na terytorium Chin – oświadczył brytyjski kanclerz George Osborne, w trakcie podróży handlowej do tego kraju.