Cosmopolitan z nagrodą prezydenta Warszawy

Autor tekstu: , Data publikacji:

Poznaliśmy laureatów Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Jest to pierwsza edycja nagrody i dotyczy budynków zrealizowanych w latach 2001-2014. Apartamentowiec Cosmopolitan Twarda 4 zwyciężył w kategorii „Architektura mieszkaniowa – pojedynczy obiekt”.

 

Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy otrzymali projektanci i architekci najlepszych inwestycji, które wyznaczyły nowe standardy projektowe i wzbogaciły pejzaż stolicy.

Smukła i stylowa bryła  44-piętrowego Cosmopolitana, usytuowanego w centrum miasta – u zbiegu ulic Twardej i Emilii Plater, tuż przy Placu Grzybowskim – jest przykładem nowoczesnego, funkcjonalnego i przemyślanego rozwiązania urbanistycznego. Ponadto całkowicie przeszklona fasada zapewnia niesamowity widok na panoramę Warszawy oraz doskonale współgra z otaczającą przestrzenią. Mieszkańcy cenią sobie komfort wynikający z możliwości wprowadzenia się do całkowicie wyposażonego wnętrza a także bliskość wszystkich uroków, jakie oferuje miasto: restauracji, kin, teatrów oraz parków.

– Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy jest dla nas niezwykle cenna. To uhonorowanie przede wszystkim Helmuta Jahna – jednego z najwybitniejszych architektów XXI wieku, który jest twórcą apartamentowca Cosmopolitan w Warszawie. Budynek ten z pewnością wyznacza nowe standardy projektowe z zachowaniem tak istotnej dla naszego miasta tożsamości. To również świetne miejsce do życia i wspaniały kawałek miasta – komentuje sukces budynku Karolina Kaim, Prezes Zarządu Tacit Investment.

Wśród pozostałych laureatów w kategorii „Architektura mieszkaniowa – pojedynczy obiekt” wyróżniony został dom mieszkalny przy ul. Franciszkańskiej 14 oraz Dom z Pracownią.