Savannah & the Stringz w Cosmopolitan Twarda 4

Autor tekstu: , Data publikacji:

Australijsko-izraelskie trio z Tel Awiwu, odważnie eksperymentujące z nowymi formami ekspresji dźwiękowych, można było usłyszeć na 42. piętrze apartamentowca Cosmopolitan Twarda 4 w Warszawie.

Łączą jazz, indie rock, kabaret i muzykę kameralną we współczesnym stylu z lekkimi odwołaniami do muzyki pop. Savannah, pochodząca z Sydney liderka zespołu, to subtelna, ale charyzmatyczna wokalistka, potrafiąca swoim głosem i osobowością zaczarować publiczność. Towarzyszą jej na instrumentach smyczkowych dwaj wybitni instrumentaliści: Tomer Einat – skrzypce, Noam Elron – kontrabas.

– Jestem zachwycona Warszawą, jej kosmopolityzmem, rozmachem, atmosferą. Apartamentowiec Cosmopolitan położony w samym jej centrum jest jednym z najpiękniejszych miejsc, w którch koncertowaliśmy – powiedziała nam Savannah. W ciągu ostatnich lat zespół występował w niemal każdym zakątku Izraela, koncertował też w Australii. Do Polski Savannah & the Stringz zostali zaproszeni już po raz drugi, tym razem na Festiwal Warszawa Singera.

20160831_Cosmo_0027