Fly Film Festival. Jedyny taki w Europie

Autor tekstu: , Data publikacji:

W Warszawie odbył się VII Międzynarodowy Festiwal Filmów Lotniczych Fly Film Festival – jedyny w Europie przegląd filmów o tematyce lotniczej. Lotnisko Chopina było partnerem tego wydarzenia. Do udziału w nim zapraszani są producenci i autorzy filmów z całego świata.

W dotychczasowych edycjach festiwalu udział wzięło ponad 450 filmów z 37 krajów świata. Są to przede wszystkim obrazy koncentrujące się na lotnictwie: cywilnym, militarnym, sportowym, a także produkcje dotyczące innych form lotnictwa: paralotniarstwa, astronautyki i modelarstwa. Prezentowane są też historyczne filmy o tematyce lotniczej.

W tym roku w programie festiwalu znalazły się m.in. takie filmy, jak: fabularne „Star trek: W nieznane” (2016 ), „Kosmiczna jazda. Hau hau mamy problem” (2014) oraz dokumentalne „AWACS – samolot, który widzi wszystko”, „Polacy w bazie NATO” (reż. Włodzimierz Kuligowski), „Kobiety w mundurach” (reż. Mikołaj Lizut i Maciej Wiśniewski), „Latający doktor” (reż. Artur Frączek). Nagrody festiwalu przyznawane są w trzech kategoriach: najlepszy film fabularny, najlepszy film dokumentalny, najlepszy film amatorski.
Nagrodą główną festiwalu jest Grand Prix. W tym roku po raz pierwszy przegląd konkursowy odbył się też w dwóch innych miastach: w Krakowie oraz w Dęblinie w kinie Błękit.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji